Телеком Србија наставља да подржава нове пословне идеје: Изабрани најбољи млади стартапови Србије
Предузетничким тимовима додељене награде
Предузетнички тимови "Boostowski" i "Matchday стицкерс" показали су највећу креативност у изради својих пословних идеја, иновативност, као и стратешки приступ развоју производа, освојивши тако новчани подстицај у укупном износу од 20.000 евра, у оквиру другог мтс стартап убрзања.
Прочитајте и:
Ову награду додељује Телеком Србија најбољим полазницима Стартап академије, која већ више од 6 година окупља, помаже и едукује домаће стартап предузетнике. Петочлани жири одлучио је да управо њима буду додељена средства као подстицај за даљи развој њиховог пословног решења. Поред новчане награде, добитницима је обезбеђена менторска подршка и бесплатни сервиси неопходни за развој дигиталних производа – мтс оптички приступ интернету и cloud сервер.
Овај конкурс и награда спроводе се већ другу годину за редом, како би се подржали перспективни домаћи предузетници и поспешило креирање иновација у нашој земљи.
Предузетнички тим Boostowski развио је апликацију која обезбеђује пораст промета и профитабилности малопродајних објекта унапређењем продајних капацитета запослених. Представница тима изјавила је да за њих ова награда представља додатни подстицај и ветар у леђа за даљи развој производа.
Тим "Matchday стицкерс" креирао је апликацију са навијачким стикерима за едитовање фотографија и видеа, која пружа додатну вредност посетиоцима спортских догађаја. Аутори апликације, након доделе истакли су да им мтс-ова награда изузетно значи како би наставили са развојним процесом и пласирали производ на глобално тржиште.
- Већ другу годину за редом добили смо нове, перспективне предузетнике којима ће ова награда бити додатна мотивација и ветар у леђа да храбро крену у изградњу одрживог пословног модела, остваривања профита и отварања нових радних места у једној од најперспективнијих индустријских грана у Србији. Наравно, поред ове новчане награде, спремни смо да их и менторски саветујемо у областима наше експертизе, те тамо где они сами процене да им је потребно - изјавио је након доделе награда Милан Симић, извршни директор Телекома Србија за ИТ подршку и ИЦТ сервисе.
- Ако као друштво желимо да остваримо економски и сваки други напредак, и искористимо прилику коју нам пружа 4. индустријска револуција, једино решење је технолошко предузетништво. Због тога су и пројекти попут Стартап академије толико важни, јер креирају основу за економску будућност Србије, и у овом подухвату је подршка великог и стабилног партнера попут Телекома Србија изузетно вредна - рекао је Вукашин Стојков, суоснивач Стартита и програмски директор Стартап академије.
У жељи да подстакне развој технолошког предузетништва и ИТ заједнице у Србији, Телеком Србија је од 2016. године национални партнер Стартит центара широм земље, у којима удружење Стартит спроводи своје едукативне програме, организује стручне конференције, меетупове и друге специјализоване догађаје.
Поред Телекома Србија, квалитетан и посвећен рад Стартита у области развоја стартап екосистема у Србији, препознала је недавно и једна од водећих светских ИТ компанија - Google, изабравши Стартап академију као првог партнера у Европи за спровођење њихове Launchpad платформе – програма намењеног стартаповима у раној фази.