УДАР НА БОГАТАШЕ: Влада Индије подигла порез на луксуз!
Индијска министарка финансија Нирмала Ситараман је предлоге представила у парламенту током презентације буџета за фискалну годину која се завршава 31. марта 2020. године.
Влада индијског премијера Нарендре Модија је данас, у склопу федералног бужета, подигла увозне тарифе за скоро 75 артикала, укључујући злато и аутомобилске делове, и повећала порезе за набогатије како би смањила буџетски дефицит.
Увозне царине на злато и друге племените метале повећане су на 12,5 одсто са досадашсњих 10 одсто, а уведен је и увозни порез од једног рупија по тони сирове нафте у настојању да се увећају буџетски приходи.
"Рок звезда" финансија: Кристин Лагард је сада једна од НАЈЈАЧИХ ЛИДЕРКИ Европе, али ЈЕДНА МРЉА обележила је њену каријеру
СРБИ СУ МЕЂУ НАЈВРЕДНИЈИМ НАЦИЈАМА НА СВЕТУ: Ево по чему су српски радници једнаки са Немцима и Французима
Влада је, такође, повећала порез на доходак грађана са годишњим приходом од преко 20 милиона рупија (291.930 долара), па ће се на приходе између 20 и 50 милиона рупија примењивати пореска стопа од 25 одсто, а на приходе од преко 50 милиона рупија пореска стопа од 37 одсто.
У настојању да поново подстакне инвестиције које су на најнижем вишегодишњем нивоу, влада је такође наговестила да ће страним инвеститорима омогућити већу улогу у индијским секторима осигурања и авијације, који су већ деценијама под чврстом контролом државе.
Индијска министарка финансија Нирмала Ситараман је предлоге представила у парламенту током презентације буџета за фискалну годину која се завршава 31. марта 2020. године.
"Дунав осигурање" исплатило држави дивиденду од 671,03 милиона динара
Телеком Србија купио кабловског оператора Телемарк
НОВИ МИНИМАЛАЦ 32.000 ДИНАРА? Снажније мере државе ускоро би требале да ступе на снагу
Премијер Моди је недавно као циљ поставио да индијска економија достигне вредност од 5.000 милијарди долара до 2024/2025. године уместо садашњих 2.700 милијарди долара.
То ће, како се наводи у извештају владе, бити постигнуто кроз веће инвестиције, уштеде и извоз.
ЧУДЕСНА ВОДА Знате ли зашто је море слано? (ВИДЕО)