УСЛОВИ ЗА ПУТОВАЊА АВИОНОМ ПРОМЕЊЕНИ: Познато како ће сада изгледати АЕРОДРОМИ
Путовања авионом ће изгледати другачије, самим тиме и аеродроми
Нема сумње да је пандемија корона вируса имала катастрофалан утицај на туристичку индустрију. Глобални сектор изгубио је 320 милијарди долара у првих пет месеци ове године и отпустио више од 120 милиона радника, рекао је шеф Уједињених Нација у августу.
СРПКИЊА У ТИМУ КОЈИ ЈЕ ОТРКИО "НЕБЕСКИ АУТО-ПУТ" Летелице ће сада откривати најудаљеније крајеве Сунчевог система (ВИДЕО)
"МЛАДИЋА ОБОЛЕЛОГ ОД РАКА МОРАЛИ СМО ДА ВРАТИМО КУЋИ" У болницама више нема места!
РУСИ ОТКРИЛИ КО ЈЕ БИО НУЛТИ ПАЦИЈЕНТ: Шокантни подаци о првих 17 дана заразе!
Међутим, немају сви негативан став о тренутном стању путовања.
- У ваздухопловству увек постоји криза - каже др Керстен Бенз, професор за ваздухопловни менаџмент на Франкфуртском универзитету и бивши главни комерцијални директор "Аустриан Аирлинеса".
- Поремећаји су нормални. Обично имамо две добре, па две лоше године. Али после сваке кризе увек следи опоравак. Морате бити спремни на повратак потражње - рекао је он за "Индепендент".
- Аеродроми су данас мали градови по свом обиму - каже Ти Осбауг, архитекта и глобални лидер у Генслеровој ваздухопловној пракси.
- Будућност аеродрома је да ће они преузети функције које робусни град обухвата. Медицинске установе, рехабилитациони центри, велнес понуда и теретане постаће норма у објектима који иду напред - додао је.
- Аеродроми ће постати практичнији, неће бити већи - каже архитекта Осбауг - Користиће технологије попут вештачке интелигенције и биометрију за праћење квалитета ваздуха.
Сматра да изградња већих терминала није реална, нити потребна.
Дизајн већих аеродрома обично није економски практичан, додаје Осбауг и истиче да су аеродроми огромне зграде, али да велики део њиховог простора није довољно искоришћен сигурносним функцијама.
- Максимално коришћење целокупног расположивог простора је начин на који аеродроми могу преорганизовати простор без драматичних промена- каже он.
У будућности би аеродроми могли да шире своје отворене просторе.
- Аеродроми су дефинисани масивним затвореним просторима. Како објекат прелази у отворени концепт, могу се увести нове отворене просторије. Неискоришћени простори могу да се претворе у баште - објаснио је Осбауг.
Употреба апликација је један од начина на који се аеродроми прилагођавају пандемији корона вируса, пише "Индепендент".- Аеродроми већ примењују апликације за личну идентификацију и пријаву, проверу торби, проверу температуре, куповину и заказивање паркирања - каже архитекта.
- Путници би могли да се пријаве за своје летове код куће, а на аеродрому само да прођу кроз безбедносну проверу. На тај начин људи би проводили знатно мање времена на аеродрому - закључио је Осбауг.