БИЗАРНА ИСТОРИЈА: Зубе чистили мокраћом, а мачке спаљивали за срећу
08.01.2016.
08:47
Коментари (0)
Све бизарности које се дешавају данас провлаче се кроз историју. Издвојене су неке од њих:
Неко је спаљивао мачке за срећу, а неко је прао одећу мокраћом... У тексту вас чекају још бизарније чињенице.
- 1. У 18. веку се мислило да дављеник може да се спаси ако му се дувански дим удува у ректум. Не може.
- 2. У Римском царству зуби и одећа су чишћени мокраћом.
- 3. У Француској су у 17. веку спаљивали мачке за срећу. Живе мачке. А када би им понестало мачака, користили су лисице.
- 4. Многи лекови који су се продавали почетком 20. века су имали чудне састојке. Рецимо хероин, опијум па чак и радиоактивни радијум. Јасно вам је да нису били баш ефикасни, осим у убијању пацијената.
- 5. Стезници су били врло популарни код жена. Иако су отежавали дисање, били катастрофални за трудноће и изазивали друге здравствене проблеме. Али све за изглед зар не?
- 6. Некада су одмах преминулу децу (родитеље браћу сестре) сликали за успомену. Чак су се некада окупљале целе породице око мртве особе да би се направила породична фотографија за успомену.
- 7. Све до 19. века кастрати су били врло популарни у црквама. А кастрати су дечаци којима су одсекли тестисе, како би задржали свој анђеоски глас
- 8. Тридесетих година је гутање златне рибице била супер фора међу младима
- 9. Лоботомија се користила све до четрдесетих година. А подразумевала је чачкање по мозгу металном иглом коју би вам убацили кроз око.
- 10. Радијација је једно време била прави хит. Па су рендген користили чак и за одређивање идеалне ципеле излажући се непотребној радијацији све до шездесетих година прошлог века.
- 11. У викторијанско доба хистеричне жене су лечили вагиналном масажом. Коју је спроводио доктор.
- 12. Британска краљица Елизабета је обожавала слаткише. Због чега су јој зуби поцрнели, а неки и испали. Што је одмах постао модних хит у високим круговима па су сви хтели да имају исте такве.
- 13. Када вас следећи пут буду болеле ноге од штикли само се сетите да је подвезивање ногу код девојчица у Кини забрањено тек 1912. године.