БОГАТА ТРПЕЗА: Ево шта ће јести путници лета за Њујорк
Авион српске авио-компаније "Ер Србија", "ербас А330", после 24 године превози данас прве путнике од Београда до Њујорка!
После чак 24 године чекања авион националне авио-компаније "ербас А330" кренуо је са Сурчина до Велике јабуке, а путници стварно могу да уживају, и то не само у удобном и безбедном лету.
На лету се служе гибаница, пршута, пребранац, ћуфте у сосу, као и многи други српски специјалитети.
Летелица која је јутрос полетела за Њујорк носи име "Никола Тесла", по нашем познатом научнику који је дуго година живео у Њујорку.
"Ербас А330" је импресиван авион, у шта су јуче имали прилику да се увере бројне новинарске екипе. Авион има укупно 254 седишта, од чега 236 у економској и 18 у бизнис класи. У обе класе седишта су широка и удобна, а сваки путник испред себе има ТВ екран са стотинама филмова, игара и ТВ емисија. Седишта у економској класи су плаве боје, док су у бизнис класи сиве и бордо боје, и свако је одвојено преградом. Гости у бизнис класи имају могућност да своје седиште претворе у кревет.
За путнике до Њујорка на менију су бројни српски специјалитети. "Ер Србија" је за овај лет припремила гибаницу, пршуту, домаћи сир, пребранац, али и ћуфте у парадајз сосу, док ће се за дезерт служити пита од јабука.
Путници који воле нешто другачију храну за ручак могу да очекују броколи и рижото са спанаћем, затим пилеће коцкице у сосу од белог лука сервиране са палентом у крем сиру, као и пире од шаргарепе и карфиол.
Погледајте чиме ћемо летети из Београда ка Њујорку (ФОТО)
Авионом управља капетан Давор Мишељић, извршни директор за саобраћај "Ер Србије". Мишељић, иначе, лети још од 1983. године, али је за Информер нагласио да му је посебна част што ће после скоро пола века бити први пилот који је са Сурчина превезао путнике до Њујорка.
- Ја сам и раније летео преко океана, али овај лет је нешто посебно. Значи ми много и у приватном и у професионалном смислу. Такође, то је и велика одговорност, јер је ово пројекат од државног значаја. Лет ће трајати девет сати и 35 минута, можда који минут дуже или краће - истакао је Мишељић.