БУНДЕСЛИГА: Дост и Де Брујне декласирали шампиона! (ВИДЕО)

30.01.2015. 22:27
Fudbaleri Volfsburga
Фудбалери Волфсбурга / Извор: Реутерс

У дербију кола Волфсбург је пред својим навијачима савладао Бајерн са 4:1.

После зимске паузе настављено је такмичење у Бундеслиги и то на какав начин. Екипа Волфсбурга је на домаћем терену декласирала актуелног шампиона, минхенски Бајерн са 4:1.

Од првог минута сусрета другопласирани тим Немачког првенства водио је главну реч на терену и зналачки користио сваки и најмањи кикс одбране противника. Већ у 4. минуту Дост је матирао Нојера и подигао публику на ноге. Велика борба се водила током читавог првог дела али је непосредно пред одлазак на одмор Дост још једном послао лопту иза леђа Нојера и донео осетну предност својој екипи.

Где су стали у првом ту су наставили и у другом полувремену али се у том периоду игре два пута у листу стрелаца уписао Де Брујне головима у 53. и 73. минуту. Бернат је поготком у 55. минуту само успео да ублажи пораз Бајерна.