БУНДЕСЛИГА: Велике грешке Суботића погурале Бајерн

01.11.2014. 17:37
Bajern - Borusija
Бајерн - Борусија / Извор: Бета/АП

Дерби одлучио некадашњи српски репрезентативац после чијих грешака је немачки шампион дошао до преокрета.

Дерби десетог кола Бундеслиге припао је Бајерну који је са 2:1 (0:1) савладао Борусију. Гости из Дортмунда су повели голом Марка Ројса у 31. минуту и чинило се да ће да прекину црну серију од четири узастопна пораза у Бундеслиги. Ипак, немачки шампион је преокренуо у другом полувремену, а оба гола иду на душу некадашњем српском репрезентативцу Невену Суботићу. Код првог гола је лоше реаговао, па је лопта дошла до Роберта Левандовског, а потом је скривио пенал пошто је у казненом простору оборио Франка Риберија. Сигуран извођач најстроже казне био је Арјен Робен.

Тим из Дортмунда очајно игра ове сезоне у Бундеслиги, а последњу победу остварио је против Фрајбурга 13. септембра.

Фудбалери Волфсбурга су убедљиво победили у гостима екипу Штутгарта са 4:0 (2:0) у 10. колу Бундеслиге.Изабраници тренера Дитера Хекинга остварили су пету победу у низу у шампионату и попели се на друго место на табели. Најзаслужнији за победу био је белгијски репрезентативац Кевин де Брујне, који је постигао трећи и асистирао за други гол Робину Ноћеу.

Два пута се у стрелце уписао Иван Перишић. Последњепласирани Вердер забележио је прву победу ове сезоне, пошто је тријумфовао у Мајнцу. Иако је домаћи тим рано повео голом Шинђија Оказакија, некадашњи нападач Челсија Франко Ди Санто је са два поготка преокренуо резултат. Репрезентативац Србије и везиста Мајнца Филип Ђуричић ушао је у игру у 69. минуту. Још један тим са дна табеле уписао је три бода, Хамбург је минималним резултатом савладао Бајер из Леверкузена. Стрелац одлучујућег гола био је Рафаел ван дер Варт из пенала.

(Хунтелар 37.)

ТАБЕЛА: Бајерн 24, Волфсбург 20, Борусија (М) 17, Хофенхајм 17, Бајер 16, Хановер 16, Шалке 14, Мајнц 14, Падерборн 12, Аугсбург 12, Келн 12, Ајнтрахт 12, Херта 11, Хамбургер 9, Штутгарт 9, Борусија (Д) 7, Фрајбург 5, Вердер 4.

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)