ДИНКИЋЕВИ ДВОСТРУКИ АРШИНИ: За своју фирму тражи стручњаке, у државним запошљавао лаике
Док је био у структурама које су одлучивале о финансијским токовима државе Млађану Динкићу никада није захвалило страначког кадра за преузимање бриге о државној имовини. Сада, када му је затребао финансијски стручњак за приватну фирму, некадашњи лидер странке експерата заборавио је на своје партијске саборце.
Сада, када тражи финансијског стручњака за своју фирму “МД солушн” која се бави саветовањем, између осталог поручује кандидатима да се не пријављују за посао уколико немају одлично познавање енглеског језика.
У огласу који је написан на енглеском језику Динкић поручује: “уколико текст огласа у потпуности не разумете, саветујемо вам да размислите да ли је ово прави посао за вас”
Да је био овако ревностан када је запошљавао са позиције страначког лидера вероватно се не би десило да партијски директори “Скијалишта Србије” за четири године увећају број запослених за 50 одсто а смање профит пет пута, пише Курир.
Уз препоруку да не покушавају ништа уколико не знају енглески, Динкић у огласу наводи да је “МД солушн” компанија специјализована за послове спајања и преузимања, корпоративних финансија и саветовања јавног сектора која нуди консултантске услуге клијентима на подручју западног балкана, Средњег истока и Русије. Онима који у потпуности буду разумели текст огласа, имају факултетску диплому и две године радног стажа он нуди “изазовно радно место, сарадњу са врхунским професионалцима и прилику за напредовање у атрактивном сектору”
Изгледа да за економске дипломате који су Динкићево време примали плату између 2.600 и 4.600 евра квалификације нису биле мерило приликом запошљавања, а кадар је у то време био јако шаролик. На тим местима сте могли наћи људе најразличитијих занимања: од магистара филозофије, преко правника и филолога па све до полицајаца.
Да су аршини другачији када је реч о приватном интересу у односу на ситуацију када заступају јавни интерес потврђује за Курир и Драган Добрашиновић, председник УО Топличког центра за демократију и људска права:
“ Није проблем само Динкић. Генерално се људи немарно или злонамерно односе према јавном добру а то им омогућава непостојање озбиљних системских механизама његове заштите”- наводи он.
Прочитајте и: