ЕВРОЛИГА: Теодосић и ЦСКА срушили Кућу, Реал разбио Галату!

08.01.2015. 19:54 23:17
Miloš Teodosić
Милош Теодосић / Извор: Профимедиа

Екипа из Москве је против Лаборала забележила дванаесту узастопну победу у овогодишњем такмичењу. И "краљевски клуб" забележио је други тријумф у Топ 16 фази.

Екипа Реал Мадрида наставила је са добрим играма у Евролиги. "Краљеви" су у Мадриду савладали Галатасарај са 93:78 (25:24, 30:15, 14:18, 24:21). Током читавог сусрета домаћини су контролисали меч не дозволивши противнику да озбиљније угрози њихову предност. Реал је почетком другог периода стигао до двоцифрене предности и до краја је није изгубио, а средином последње четвртине имао и максималних 21 поена "вишка" (83:62).

У победничкој екипи најефикаснији је био Фелипе Рејес са 22 и Руди Фернандез са 15 поена. У пораженој екипи истакао се српски интернационалац Зоран Ерцег са 17 кошева. Мадридскитим уписао је и други тријумф на старту Топ 16 фазе, док је Галатасарај уочи гостовања Црвеној звезди наредног петка уписао први пораз.

Serhio Rodrigez u meču Top 16 faze Evrolige protiv Crvene zvezde
Серхио Родригез у мечу Топ 16 фазе Евролиге против Црвене звезде / Извор: МН Press

У групи Ф кошаркаши ЦСКА уписали су и другу победу у Топ 16 фази Евролиге. Они су овога пута пред својим навијачима савладали Лаборал Кућу са 99:90 (26:20, 27:16, 18:26, 28:28). Од првог минута, домаћи кошаркаши су преузели контролу игре у своје руке и у прве две четвртине стицали и стрпљиво увећавали своју предност. На полувремену су на свом конту имали 53:26. У трећој четвртини екипа Лаборала заиграла је одлучније и тај период игре решила у своју корист (26:18) али то није било довољно за изненађење с обзиром на то да је ЦСКА у последњој деоници играо довољно добро да сачува стечену предност тако да је на крају сусрета на семафору стајало 99:90.

У победничкој екипи најзапаженији је био Вимс са 22 поена, а пратио га је Милош Теодосић са 18 и Де Коло са поеном мање. У пораженом тиму најбољи утисак оставили су Џејмс са 19 и Тил са 14 поена.

Победу је остварила и екипа Олимпијакоса која је у Пиреју без већих проблема савладала Армани са 81:58 (13:18, 26:17, 17:9, 25:14). Улогу јунака у домаћем тиму поделили су Петвеј и Лафајет са 13, односно, Принтезис и Лоџески са 12 кошева, док је код екипе из Милана расположен за игру био само Алесандро Ђентиле са истим бројем кошева.

ГРУПА Е

Макаби – Црвена звезда 78:67

Реал Мадрид – Галатасарај 93:78

Жалгирис – Алба (петак, 18.45)

Барселона – Панатинаикос (петак, 20.45)

ТАБЕЛА: Реал Мадрид 2-0, Алба 1-0, Панатинаикос 1-0, Макаби 1-1, Галатасарај 1-1, Жалгирис 0-1,  Барселона 0-1, Црвена звезда 0-2.

ГРУПА Ф

ЦСКА – Лаборал Кућа 99:90

Олимпијакос – Армани 81:58

Нижњи Новгород – Фенербахче (петак, 17.30)

Ефес – Уникаха (петак, 19.30)

ТАБЕЛА: Олимпијакос 2-0, ЦСКА 2-0, Нижњи Новгород 1-0, Ефес 1-0, Фенербахче 0-1, Уникаха 0-1, Лаборал Кућа 0-2, Армани 0-2.