И поред сукоба у Либији, наша држављанка одбија да је напусти!
М. Ж. једна од стотинак наших грађана који се тренутно налазе у Триполију и у другим градовима Либије не жели да се врати у Србију ни по коју цену, иако је Министарство спољних послова препоручило свим грађанима Србије да се уздрже од путовања у ту земљу и да је хитно напусте.
“Остајем у Либији, ма шта год да ми се деси. Не кажем да се не плашим. Понекад паднем и у депресију, јер ми недостају тата и брат, али то је нормално”, рекла је ова млада девојка.
Погледајте и:
Либија: Повређено 120 људи у сукобима
У овој земљи у којој бесни грађански рат, она је од 2012. године. И поред тога што се у појединим деловима града воде отворене борбе, према њеним речима, панике нема, већ се живот одвија уобичајено.
“Све је преувеличано. За сада се осећам безбедно и још увек немам намеру да напуштам Либију, јер у Србији нема посла. Ја заиста не могу да радим у Србији за 200 евра и да немам ни за цигаре”, одлучна је М. Ж., преноси Блиц.
“Када излазим из стана, носим мараму због безбедности, јер арапски свет је специфичан када види жену странкињу. Сада изнајмљујем стан са другарицом. На сигурном смо, чак и возимо ауто”, каже девојка.
У неким деловима града нема воде чак 22 сата. “Либијци ми доносе сами храну и воду. Зову ме и кажу да ће ми они донети све, бензин, воду, новац, шта год треба. Ретко да негде идем сама. Када идем у већу набавку обично сам са пријатељима Либијцима. Проблем је што се шири паника у Србији и наше породице се боје”, истиче она.
Каже да су Либијци људи великог срца, али да као И у свакој земљи увек има група које изазивају проблеме. “Људи поред мене су добри. Комшије ми прве притрчавају у помоћ. Дешавало се и да одем у радњу, да ми не наплате, а И да ми напуне кесу слаткишима”, додала је М.Ж.
У болницу долазе пацијенти са пиштољима, али каже да је то сасвим нормално јер Либијци имају пуно оружја. Такође, сигурна је да ће се сви људи, који су отпутовали на одмор, вратити безбедно у Србију,