Исповест силоване девојчице у Ираку: Силују и убијају у име ислама!
Петнаестогодишња девојчица је открила како је побегла војницима ИСИС-а тако што је дрогирала и упуцала два мужа који су је купили као роба.
Тинејџерка, која је остала анонимна како би заштитила своју породицу, била је једна од стотину жена из племена Јазиди, коју су џихадисти киднаповали након што су прегазили њихове домове на ирачкој планини Синџар. Жене и девојке су продаване у заједнице ИСИС-а, где су према наводима преживелих многе силовани. Заробљеници кажу да је ту било и девојчица од 5 година. Сада је једна од преживелих проговорила за новинску agenciju Associated Press iz своје домовине у Ираку, где се вратила да живи са оним што је остало од њене породице у импровизованом склоништу поред пута. Љуљајући се напред-назад, након што су њени рођаци напустили собу, започела је запањујућу причу о томе како се окуражила против отмичара – који и даље држе две њене сестре.
Њен отац, као и браћа и други рођаци, нестали су без трага и гласа. Прво су, рекла је, њу и друге девојке одвели у оближњи град Тал Афар, где се налазила у затвору Бадош док нису почели ваздушни напади САД. Војници су тада одвели њу и многе друге девојке у град Мосул, највеће утврђење ИСИС-а у Ираку, пре него што ће их преместити поново у кућу у сиријском војном гарнизону Рака.
"Одвели су девојке у Сирију да их продају“, рекла је погрбивши се. "Продана сам у Сирију. Била сам са моје две сестре око 5 дана, а онда је једна од мојих сестара продана и одведена натраг у Мосул, а ја сам остала у Сирији“.
У Раки, рекла је, била је удата за Палестинца – којег је упуцала након што је набавила пиштољ од његове саосећајне служавке. Побегла је, али није имала где да бежи. Зато је отишла на једино место којег је могла да се сети – у кућу где су је првобитно држали са другим девојкама у Раки. Војници је нису препознали, али су је продали поново за 1.000 долара саудијском борцу, рекла је она. Додала је: "Рекао ми је променићу твоје име у Абир, тако да те мајка не препозна. Постаћеш џихадисткиња а онда ћу те оженити“. Одбила сам да то будем и зато сам побегла".
Рекла је да је побегла тако што је сипала смрвљену дрогу у чај који је послужила Саудијцу и његовим саучесницима, од које су они заспали – захваљујући чему је успела да побегне из куће. Овај пут је имала више среће и налетела је на човека који ју је одвезао у Турску да нађе свог брата. Када је стигла, њен брат је позајмио 2.000 долара од пријатеља да плати шверцеру да их обоје одведе у северни Ирак. Завршили су у малом сеоцету поред пута, тик поред курдског града Дахук, где одседају многе друге породице Јазида. Девојка је једна од стотину Јазиди жена и девојака које су заробљене када је прегажена планина Синџар у августу.
Невоља древне религијске секте, чији чланови се сматрају обожаваоцима ђавола од стране војника, изазвала је међународно негодовање и била је прекретница у нападу Запада на ИСИС. Произвела је ланац хуманитарне помоћи из ваздуха од стране Велике Британије и САД који су само пар недеља касније започели са ваздушним нападима. Друге отете Јазиди жртве које су причале za Associated Press rekle су да им војници нису давали довољно хране, воде, а чак им нису дозвољавали ни да седну.
Сви су пријавили да су видели на десетине других Јазиди жена и деце од једва 5 година у заробљеништву и сви кажу да имају рођаке који се и даље воде као нестали. Амиша Али (19), одустала је од свог права на анонимност причајући о својој ужасавајућој судбини. Била је трудна у шестом месецу када су је одвукли са Синџара, где је као последњи призор видела свог мужа како лежи на земљи пре него што ће га упуцати. Она и друге жене су одведене у кућу пуну бораца Исламске државе у Мосулу и удали су их за сваког од њих.
"Сваки је узео по једну од нас за себе“, рекла је она.
Она, за разлику од других жена, није била силована, вероватно зато што је била трудна. Након пар недеља побегла је тако што је изашла кроз прозор од купатила ноћу, бежећи у оближњу курдску територију уз помоћ доброг Самарићанина који ју је угледао на улицама Мосула. Она је рекла да је покушала да убеди остале жене да побегну са њом, али да су биле превише уплашене.
"Зато што су биле превише уплашене, остале су тамо и ја сада не знам ништа о њима“, рекла је она. Она је сада са својим оцем и преживелом сестром у недовршеној згради у граду Шарија, где живи око 5.000 Јазиди побуњеника.
"Убијање није била најтежа ствар за мене“, рекла је. „Иако су натерали мог мужа, зета и свекра да легну на земљу како би били стрељани“.
"Било је болно – али удавање (за војника) ми је било најгоре. То ми је било најтеже“.
Ове недеље, једина ирачка Јазиди чланица парламента награђена је за помагање свом народу, укључујући 30.000 који су били заробљени у планинама у августу. Вијан Дакил је сломила ногу у хеликоптерској несрећи док је лично достављала помоћ Јазидима на планини Синџар.
"Ми смо миран народ, али наше мушкарце масакрирају, а жене и девојке муче, силују и узимају за робове“, рекла је. "Свет мора постати свестан да још увек постоје људи који желе да владају уз помоћ закона из Мрачног доба, форсирајући нас да променимо религију или да умремо“.
Прочитајте и:
Драматична исповест: Од учитељице до џихадисткиње ИС!