08.11.2014. 17:54 22:01
Nejc Pečnik na meču sa Čukaričkim
Нејц Печник на мечу са Чукаричким / Извор: МН Press

Црвено-бели ремизирали са Чукаричким у 12. колу Јелен Суперлиге.

Звиждуци на стадиону Црвене звезде! Бранилац титуле поново је разочарао у 12. колу Јелен Суперлиге и успео да освоји само бод у малом градском дербију са Чукаричким, 0:0. Црвено-бели тренутно имају само бод мање од лидера Партизана, али и утакмицу више, пред недељно гостовање црно-белих у Суботици.

Тим Ненада Лалатовића пропустио је неколико добрих шанси у првом полувремену, али Нејц Печник у три ситуације није имао среће, али ни знања да се упише у листу стрелаца.

Sudija Majo Vujović pokazuje crveni karton Rajku Brežančiću
Судија Мајо Вујовић показује црвени картон Рајку Брежанчићу / Извор: МН Press

Домаћин није успео да материјализује ни предност играча више. Чукарички је у 27. минуту остао без Рајка Брежанчића , који је престрого добио други жути картон, али ни човек више у пољу није помогао црвено-белима да пронађу пут до мреже јунака меча, голмана гостију Немање Стевановића.

Успели су гости са Бановог брда да се одбране, а имали су и шансу утакмице. Међутим, Славољуб Срнић се није снашао у ситуацији „очи у очи“ са одличним голманом Рајковићем у 77. минуту.

Дешавања са стадиона Црвене звезде могли сте да пратите уживо на sd.rs.

Црвена звезда - Чукарички 0:0

СТАДИИОН: Црвене звезде.

ГЛЕДАЛАЦА: 14.000.

СУДИЈА: Мајо Вујовић.

ЦРВЕНИ КАРТОН: Брежанчић (Чукарички) у 27. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајковић, Павићевић, Лазић, Планић, Мијаиловић, Ковачевић (од 72. Ристић), Босанчић, Лазовић, Печник (од 72. Јовић), Катаи (од 46. Деспотовић), Ракић.

ЧУКАРИЧКИ: Стевановић, Стојковић, Угочукву, Пијасентин, Брежанчић, Тодоровић (од 37. Јанковић), Реган, С. Срнић, Матић, Бојић (од 80. Остојић), Стојиљковић (од 59. Павловић).

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

90. минут - Судија Мајо Вујовић је продужио утакмицу за пет минута.

82. минут - Судар главама Јовића и Матића, капитен Чукаричког остао је да лежи окрвављене главе. Нешто касније и Јовић је тражио помоћ лекара. срећом, оба играча су се вратили на терен..

79. минут - Себични Ракић погодио је спољни део мреже, иако је на другој стативи имао самог Јовића.

77. минут - Шанса утакмице и то за Чукарички. Матић је спојио са голом Славољуба Срнића, али је лопта завршила поред гола.

69. минут - Притисак Звезде је све јачи, покушао је и дефанзивац Планић. Стевановић је несавладив.

65. минут - Одлична шанса за Ракића, ударац главом после асистенције Деспотовића, али поново је на месту Стевановић.

62. минут - Печник пробија по левом боку, али лопта је у наручју Стевановића.

55. минут - Какав кикс Планића, кратко је вратио лопту до Рајковића, али је голман Звезде био бржи од Стојиљковића и уклизавањем избацио лопту у поље. Млади чувар мреже остао је да лежи, али је брзо устао.

53. минут - Бразилски дриблинзи Лазовића, али без конкретне завршнице. Сигуран Стевановић.

50. минут - Притисак црвено-белих на старту другог полувремена, али без конкретне завршнице после опсаде гола Стевановића.

27. минут - Црвени картон за Рајка Брежанчића. Леви бек гостију добио је другу јавну опомену пошто је  повукао Лазовића с леђа.

24.. минут - П(р)ечник! Звездин везиста уздрмао је оквир гола, поново ударцем главом, поново после центаршута са десног бока. Овога пута скраћени корнер извео је одлично Босанчић, а Печник је био највиши у срцу казненог простора Чукаричког.

19. минут - Зицер за Чукарички! Славољуб Срнић је избио сам пред Рајковића искоса са десне стране, али је чувар мреже домаћина одлично интервенисао и избацио лопту у поље.

14. минут -Поново Печник на другој стативи,м ударац главом, али је на гол линији лопту избацио Угочукву. Шансу Печнику наместио је перфектним центаршутем Лазовић.

9. минут - Прва прилика за домаћина. Павићевић је центрирао са десне стране, право на главу Печнику. Међутим, Словенац је из повољне позиције на другој стативи послао лопту преко гола

Нови Пазар - Борац 2:2

(Тинтор 39, Кецап 64. - Стојановић 5,9.)

Војводина - Доњи Срем 2:3

(Гаћиновић 46, Веселиновић 72п - Шарац 40, Станисављевић 62, Зец 77.)

Раднички Ниш - ОФК Београд 0:0

Недеља

Спартак - Партизан (13:00)

ТАБЕЛА: Партизан 28, Црвена звезда 27, Војводина 25, Чукарички 22, Нови Пазар 20, ОФК Београд 18, Младост 17, Спартак 16, Рад 14, Јагодина 14, Доњи Срем 14, Борац 11, Вождовац 11, Напредак 10, Раднички Ниш 10, Раднички 1923 6.

БЕЗ ИЗНЕНАЂЕЊА: Сити и Челси славили у Лига купу
FK Mančester siti

24.09.2024. 23:04
ДА ЛИ ПИКСИ МИСЛИ О ЊЕМУ? Момак је заблистао у понедељак, а има шансу да заигра за Србију

24.09.2024. 20:14
ЉАЈИЋ ПОТВРДИО ДА ПОСТОЈИ ИНИЦИЈАТИВА ДА ПРЕУЗМЕ ПАРТИЗАН: Под одређеним условима могао бих да прихватим...

24.09.2024. 17:45
"ДАНАС СВИ ГОВОРЕ О УКРАЈИНИ, НИКО НЕ СМЕ ДА ПРИЧА О СРБИЈИ" Вучићев говор на ГС УН одзвања светом: На ивици смо нуклеарне катастрофе (ВИДЕО)
Aleksandar Vučić

24.09.2024. 20:31
БРУКА И СРАМОТА: Бајден у свом говору на ГС УН ударио на мртвог Слободана Милошевића
Džo Bajden

24.09.2024. 20:03
ОВО ЈЕ НОВ ПРОТОКОЛ ЗА УЛАЗАК У ЕУ: Од 1. новембра остављате отиске прстију и фотографију или вас неће пустити!
EU granični prelaz

24.09.2024. 18:57
КЉУЧНИХ 7 МИНУТА: Радили по договору - Нови детаљи могли би послати раднике осумњичене за убиство Данке Илић на доживотну робију?