КАКО ДА ЕКРАН ВАШЕГ ТЕЛЕФОНА ИЗГЛЕДА КО' НОВ: 4 начина за уклањање огреботина
Заштитна фолија штити сваки паметни телефон од огреботина, флека и разних видова оштећења. Уколико сте је уклонили, пре него решите да замените дисплеј, испробајте неки од ових трикова који ће вам помоћи да телефон угланцате као да је нов.
Уређаји са дисплејима осетљивим на додир прави су магнет за гребање. Већа оштећења могуће је решити само заменом дисплеја, али мање огреботине можете уклонити на један од следећих начина.
Пре него што кренете да било шта радите на вашем телефону обавезно Искључите уређај. Телефон не смете пунити док се бавите чишћењем а било би пожељно и да му извадите батерију.
УПОЗОРЕЊЕ: ВЕОМА НЕЖНО ПРИТИСКАЈТЕ КРПОМ ДА НЕ БИ ЕКРАН ЈОШ ВИШЕ ОГРЕБАЛИ НЕГО РАНИЈЕ.
Паста за Зубе
Истисните мало пасте за зубе (величине зрна грашка) на мекану, по могућству микрофибер крпу и кружним покретима, без превише притиска, прелазите преко места на којем су се појавиле ситне огреботине. Уколико се огреботине виде и даље поновите поступак. Пошто завршите са процедуром очистите дисплеј влажном крпом и уклоните вишак пасте. ИЗБЕГАВАЈТЕ АБРАЗИВНЕ ПАСТЕ ЗА БЕЉЕЊЕ ЗУБА ИЛИ ОНЕ КОЈЕ У СЕБИ ИМАЈУ СПЕЦИЈАЛНЕ ДОДАТКЕ. НАЈБОЉЕ ЈЕ КОРИСИТИ КЛАСИЧНУ ПАСТУ ЗА ЗУБЕ.
Пасте за уклањање аутомобилских огреботина
Ову пасту можете набавити у било којој продавници ауто козметике. Нису скупе, а лако се наносе (меком крпом) на дисплеј телефона, такође кружним покетима, и могу значајно да смање дубину и број огреботина.
Сода бикарбона
Помештајте соду бикарбону и воду у размери: две трећине соде бикарбоне и једну трећину воде. Мешајте док се не формира густа паста. Меком крпом зрно пасте нанесите на дисплеј телефона и кружним покретима прелазите преко огреботина. Вишак пасте скините влажном крпом и исполирајте дисплеј.
Пудер за бебе
Функционише на исти начин као и сода бикарбона, али је нежнији па га користите за површинске огреботине.
Надамо се да ће вам неки од ова четири савета помоћи да поново вратите вашем екану стари сјај.