ОТКРИВАМО: Ако је извлачење намештено, ДОКАЗ СЕ НАЛАЗИ У БУБЊУ И ЛОПТИЦАМА!
"Уколико је било намештања доказ се налази у бубњу, а не у софтверу", изјавио је председник Друштва за информациону безбедност Зоран Живковић за SrbijaDanas.com.
Објашњење Државне лутрије Србије се заснива на томе да је на спорном извлачењу "Лото"-а 28. јуна дошло до техничке грешке изазване људским фактором. Међутим, ово објашњење је нејасно и "не пије воду", пошто из ДЛС нису објаснили како се приказује, односно уноси тај број на дисплеју у моменту када бубањ одради своје и како је могуће да се догоди овако катастрофална грешка. Све ово баца сенку на регуларност игре на срећу "Лото".
Саопштење ТВ Прва
"Организација извлачења игре на срећу ЛОТО је у надлежности Државне лутрије Србије. Прва телевизија је до сада имала велики број директних преноса и емисија уживо и можемо да кажемо да су грешке било техничке, графичке или људске природе могуће и да се дешавају у живом програму“.
Бивши председник Скупштине Државне лутрије Србије Владимир Ђукановић је на свом фејсбук профилу написао да постоји проблем са софтверима за "Лото" и "Бинго“.
"Софтвер је тај који управља извлачењем. Све ово може да се догоди грешком онога ко је директно на софтверу и на графици на Првој телевизији. Да ли је тај неко то проузроковао намерно или ненамерно то нека истрага утврди" изјавио је Ђукановић за Србија Danas.com.
С друге стране председник Друштва за информациону безбедност Зоран Живковић тврди да уколико је било намештања доказ се налази у бубњу, а не у софтверу.
"Да би неко управљао унапред која куглица ће из бубња да изађе то би морало да буде комбинација одређеног софтвера и хардвера у самом бубњу, у куглици... Без тога не можете програмирано да избаците куглицу коју желите. Дакле, морате да имате механизам, начин и технологију", рекао је Живковић.
Прочитајте и:
Тврђећи да није добро речено и да није прецизно речено, уколико се криви сам софтвер за дату ситуацију, јер сам софтвер не може да одабере и да контролише која ће куглица изаћи, већ да мора да постоји и неки извршни механизам јер су у овом случају у питању обичне, механичке куглице, механички бубањ, а нису у питању куглице на дисплеју и електронска табла.
"Просто речено, уколико је намештено - доказ за то се налази у бубњу, механизму, лоптицама и свему осталом пратећем. Само софтверски без додатних интервенција на опреми и куглицама немогуће је извести намештање резултата", закључио је Живковић за Србија Danas.com.
У циљу да откријемо шта ће се даље дешавати у вези са исписивањем броја 21 контактирали смо Републичко Тужилаштво, међутим нико ни желео да коментарише, као и Министарство финансија, које нам је обећало да ће одговорити на мејл, али до завршавања овог текста то се није догодило.