OTKRIVAMO: Ako je izvlačenje namešteno, DOKAZ SE NALAZI U BUBNJU I LOPTICAMA!
"Ukoliko je bilo nameštanja dokaz se nalazi u bubnju, a ne u softveru", izjavio je predsednik Društva za informacionu bezbednost Zoran Živković za SrbijaDanas.com.
Objašnjenje Državne lutrije Srbije se zasniva na tome da je na spornom izvlačenju "Loto"-a 28. juna došlo do tehničke greške izazvane ljudskim faktorom. Međutim, ovo objašnjenje je nejasno i "ne pije vodu", pošto iz DLS nisu objasnili kako se prikazuje, odnosno unosi taj broj na displeju u momentu kada bubanj odradi svoje i kako je moguće da se dogodi ovako katastrofalna greška. Sve ovo baca senku na regularnost igre na sreću "Loto".
Saopštenje TV Prva
"Organizacija izvlačenja igre na sreću LOTO je u nadležnosti Državne lutrije Srbije. Prva televizija je do sada imala veliki broj direktnih prenosa i emisija uživo i možemo da kažemo da su greške bilo tehničke, grafičke ili ljudske prirode moguće i da se dešavaju u živom programu“.
Bivši predsednik Skupštine Državne lutrije Srbije Vladimir Đukanović je na svom fejsbuk profilu napisao da postoji problem sa softverima za "Loto" i "Bingo“.
"Softver je taj koji upravlja izvlačenjem. Sve ovo može da se dogodi greškom onoga ko je direktno na softveru i na grafici na Prvoj televiziji. Da li je taj neko to prouzrokovao namerno ili nenamerno to neka istraga utvrdi" izjavio je Đukanović za Srbija Danas.com.
S druge strane predsednik Društva za informacionu bezbednost Zoran Živković tvrdi da ukoliko je bilo nameštanja dokaz se nalazi u bubnju, a ne u softveru.
"Da bi neko upravljao unapred koja kuglica će iz bubnja da izađe to bi moralo da bude kombinacija određenog softvera i hardvera u samom bubnju, u kuglici... Bez toga ne možete programirano da izbacite kuglicu koju želite. Dakle, morate da imate mehanizam, način i tehnologiju", rekao je Živković.
Pročitajte i:
Tvrđeći da nije dobro rečeno i da nije precizno rečeno, ukoliko se krivi sam softver za datu situaciju, jer sam softver ne može da odabere i da kontroliše koja će kuglica izaći, već da mora da postoji i neki izvršni mehanizam jer su u ovom slučaju u pitanju obične, mehaničke kuglice, mehanički bubanj, a nisu u pitanju kuglice na displeju i elektronska tabla.
"Prosto rečeno, ukoliko je namešteno - dokaz za to se nalazi u bubnju, mehanizmu, lopticama i svemu ostalom pratećem. Samo softverski bez dodatnih intervencija na opremi i kuglicama nemoguće je izvesti nameštanje rezultata", zaključio je Živković za Srbija Danas.com.
U cilju da otkrijemo šta će se dalje dešavati u vezi sa ispisivanjem broja 21 kontaktirali smo Republičko Tužilaštvo, međutim niko ni želeo da komentariše, kao i Ministarstvo finansija, koje nam je obećalo da će odgovoriti na mejl, ali do završavanja ovog teksta to se nije dogodilo.