КРАХ ОПОЗИЦИЈЕ: "Заједничке листе нема због личних неслагања"
Политички аналитичари у разговору за портал Србија Данас откривају шта је опозиција могла да добије заједничком листом, али и зашто је настао "крах" након састанка.
Након јучерашњег састанка лидера СДС, ЛДП и ДС грађани Србије имали су прилику да виде неозбиљност опозиције. Првенствено у томе што су се након састанка појавили твитови челника ЛДП према којима се дало закључити да је склопљена заједничка листа. Више о томе читајте КЛИКОМ ОВДЕ!
Ипак, Бојан Пајтић лидер ДС решио је да одустане од договора и да на изборе Демократска странка изађе самостално. С друге стране, ова одлука је “погодила“ председника ЛДП који се огласио саопштењем да је “разочаран, али не и љут због одустајања демократа“.
НЕМА КОАЛИЦИЈЕ ДС, ЛДП И СДС Пајтић: Идемо у две колоне - остали ћуте!
Шта је пропустила опозиција?!
Крах опозиције, политички аналитичар Зоран Лучић види као велику штету јер су изгубили сигурне гласаче који су у заједничкој листи СДС, ЛДП и ДС видели неке старије “демократске странке“.
- Штета је да нису успели да се договоре зато што би то било неко обнављање неке старије демократске странке што би неким грађанима омогућило да изађу на изборе. Биће грађана који неће изаћи на гласање зато што они нису саставили заједничку листу – сматра Лучић.
На питање портала SrbijaDanas.com зашто није могло да дође до састављања заједничке листе међу лидерима ЛДП, СДС и ДС Лучић оцењује да су у питању персонални разлози.
- Ја не видим политичке разлоге. Не видим које су то велике политичке разлике међу њима да би се ту тражио неки мотив. Просто су то лична неслагања – закључује Лучић.
КАКО СУ ДСС И ДС ИЗВРШИЛИ МАСАКР ПРИВРЕДЕ: Продавали предузећа, а грађане отерали са радних места!
И директор Ипсос Стратеџик маркетинга Срђан Богосављевић, дели исто мишљење са Лучићем наводећи да је заједничка листа био “залог за потенцијално враћање сосијалдемократије под једну капу“.
- Лидери тих странака никако не могу да се договоре, а заправо та заједничка листа би била сигуран пролазак свих тих опција које личе на социјалдемократску. Значи нико не би ни под једним усливима остао испод цензуса, дакле ниједан глас не би се расуо. С друге стране, био би залог за потенцијално удруживања у будућности и враћање социјалдемократије под једну капу. Овако нису се договорили, што је тешко и било очекивати по најавама – објашњава Богосављевић за портал SrbijaDanas.com