КУДА ЋЕ НАС ИНТЕРНЕТ ОДВЕСТИ? Технологија МЕЊА свет - ево како ће БУДУЋНОСТ изгледати! (ВИДЕО)
Шта нам раде емотикони, смајлији, сличице?
Екстремно брз развој технологије мења начин на који се крећемо, комуницирамо и обављамо посао, а ту су и бројни изазови које је изнела инвеститорка Мери Мекер у свом годишњем извештају о интернет трендовима.
Те се тако наводи да је уочен тренд успоравања раста нових корисника интернета. У развијеним земљама долази до засићења, а преостале људе постаје све теже спојити. Разлози могу бити тешко доступна подручја, сиромаштво и неписменост. Такође се успорава и раст продаје смартфонова, а притом је светла тачка Индија која је прескочила САД и постала друго највеће тржиште одмах после Кине.
СТИЖЕ АУТО БЕЗ ВОЗАЧА! Прототип већ виђен на улицама... (ФОТО)
Аутомобили постају све паметнији и комуницирају међусобно те би могли преузети улогу возача, што би могло донети промену са власништва на неке моделе дељења возила. Тесла, Форд, ГМ, али и Гугл и Убер само су неке од компанија које раде на аутономним возилима, а Мекер предвиђа да би велики број америчких компанија у овом подручју могао САД-у вратити титулу средишта глобалне аутомобилске индустрије. Ипак, да би се то остварило требало би мењати законе и регулативе за превоз и дељење аутомобила.
Дуде, where’s my дривер? Убер ис тестинг итс фирст селф-дривинг цар https://t.co/d4WfIA7xTP pic.twitter.com/4S3sF96FwF— CNN (@CNN) May 19, 2016
Како се чини, говор би могао постати следеће велико суочавање између људи и рачунара, а све је кренуло са разним гласовним помагалима. Технологија напокон постаје довољно брза и прецизна да би ова технологија била одржива, али мораће да се побољша у бучним подручијма и у препознавању различитих дијалекта. Како је препознавање говора сада на 90 посто тачности, кад стигне до 99 посто сви ћемо га често користити.
Следеће велико подручје које се мења је мобилна комуникација у којој све мање користимо речи, а превласт преузимају слике, односно фотографије или емотикони. Месинџер, Снепчет и сличне апликације за ћаскање многима постају додатна главна страница преко које иду на остатак интернета. А у Азији се већ може приметити како бројне компаније улазе у то подручје и користе ботове и апликације како би кроз поруке нудиле разне услуге корисницима.