МИСТЕРИОЗНЕ СМРТИ: Троје ученика умрло заредом од хипнозе директора (ВИДЕО)
“Хомецоминг”, традиционална јесења свечаност која се у универзитетским камповима, гимназијама и колеџима у Америци одржава у част бивших студената и ђака, ове године је у Норт Поинту, градићу на северозападу Флориде, одисала тугом.
Некадашњи ученици ове школе, који студирају на колеџима и универзитетима широм земље, окупили су се у Гимназији у Норт Поинту и посматравши са импровизованих трибина утакмицу школског фудбалског тима “Бобкетс” против противничког клуба “Бејшор бруинс”, присетили су се својих другова.
Троје ђака умрло у размаку од неколико недеља!
Истакнути спортиста Маркус Фриман, који је био играч у школском тиму све док није погинуо у саобраћајној несрећи 2011, сигурно би волео да буде међу почасним гостима. Свечаност је била прилика да се сете и Веслија Mekkinlija и Британи Паламбо, још двоје ученика настрадалих у низу трагедија које су дубоко потресле град.
Све троје је умрло у размацима од неколико недеља. Mekkinli и Паламбо су починили самоубиство пошто их је хипнотисао Џорџ Кени, осрамоћени бивши директор школе, који је за себе тврдио да је способан да лечи снагом ума.
Груби немар децу коштао живота
Он је упорно игнорисао позиве претпостављених из управног одбора школе у округу Сарасота да се мане посла за који није имао дозволу и за пет година је наводно хипнотисао најмање 75 ученика и чланова особља школе.
Главна тема на трибинама био је Кени, као и нагодба о исплати надокнаде од 600.000 долара породицама настрадалих, објављена само неколико дана пре него што је свечана утакмица отворила старе ране.
“То је нешто што они никада неће пребродити”, изјавио је Демијан Малард, адвокат који је заступао породице три жртве.
“Најгоре што може да се деси родитељу је да изгуби дете, а нарочито када се то десило само зато што је неко одлучио да пружа услуге лечења, иако нема дозволу за то”, додао је он.
Према његовим речима, Кени је узроковао промене у мозгу тинејџера који још није био потпуно развијен и деца су због тога умрла. Најгоре од свега је што је човек, “чији је груби немар децу коштао живота”, избегао казну.
Директор осуђен!
Директор је осуђен на условну казну затвора 2012, пошто је оптужен за кривично дело практиковања хипнозе без дозволе, али му је омогућено да се пензионише уз исплату пуне пензије и данас води мали хотел.
"Био сам у трансу, лутао сам 20-25 минута, видео сам кинеска слова, чудне линије"
“Никада се није извинио, нити признао грешку и сада удобно живи у Северној Каролини и прима пензију”, рекао је Малард за “Сарасота хералд трибјун”.
Као члан школског одбора и у оквиру нагодбе која је претходила суђењу заказаном за 11. октобар Кени је избегао покретање спора против њега као појединца, а школски одбор није прихватио одговорност за смрт тинејџера.
Свака породица ће добити одштету од по 200.000 долара. Међутим, гнев против одбора и самог Кенија не јењава.
Троје ученика обратили су му се за помоћ због личних проблема и пристали су да се подвргну хипнози, не знајући да у Флориди постоји забрана примене ове методе лечења без дозволе.
Како се испоставило, управни одбор школе је чак три пута опомињао Кенија, који је проучавао хипнозу на интернету и примењивао је на ученицима и запосленима од 2006, да престане са тим.
Адвокат Малард је разговарао с другим ученицима који су се код Кенија подвргли хипнози.
“Био сам у трансу”, наводи се у изјави неименованог ученика. “Речено ми је да нећу моћи да нађем своју собу, јер ће бројеви соба бити промењени и исписани на кинеском језику. Лутао сам 20-25 минута. Видео сам кинеска слова, чудне линије.”
После мање од две године, троје студената је било мртво. Први је био Фриман, кога је, према саопштењу полиције, Кени научио да “сам себе хипнотише” како би се изборио с болом на утакмицама. Погинуо је када је изгубио је контролу над возилом у марту 2011, док се враћао од зубара. Његова девојка, која је том приликом тешко повређена, али преживела, изјавила је полицији да је Фриман “имао чудан израз лица” непосредно пре него што су му кола слетела са пута.
Нагодба о одштети је празна победа
После мање од месец дана, 16-годишњи Mekkinli нађен је обешен о дрво испред своје куће.
Талентовани гитариста пријавио се на угледну Музичку академију “Џулијард” и пристао је на хипнозу, јер је имао трему због предстојеће аудиције и хтео да оствари што бољи резултат.
Међутим, на дан смрти Mekkinli се, тврде његови другови, понашао чудно. Један од њих је изјавио да га је Mekkinli замолио да га песницом удари у лице када су изашли из школског аутобуса.
Три недеље касније, родитељи Британи Паламбо нашли су 17-годишњу ћерку обешену у плакару њене спаваће собе. Разочарана резултатима теста из математике, подвргла се хипнози због анксиозности, а пошто није успела да поправи оцену, потпуно се обесхрабрила.
“Претпостављамо да је наша ћерка те ноћи отишла у своју собу и утонула у стање смирености и опуштености, које јој је омогућило да прође оно што је прошла”, изјавила је девојчицина мајка.
Нагодба о исплати одштете од 600.000 долара је “празна победа”, наводи њена породица у саопштењу.