Адвокат Владимир Гајић: Слабе оптужбе против Весића
Адвокат Владимир Гајић оценио је данас, у изјави ФоНету, да су слабе оптужбе које се стављају на терет бившем министру грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горану Весићу у вези са падом надстрешнице на новосадској Железничкој станици и погибијом 15 људи.
Адвокат Владимир Гајић оценио је данас да су оптужбе које се стављају на терет бившем министру Горану Весићу у вези са падом надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду, недовољно утемељене.
- Њему се ставља на терет да је пустио у рад ту Железничку станицу, иако она нема употребну дозволу. Узрочно-последична веза између пада надстрешнице и постојања употребне дозволе не постоји. Надстрешница би пала и да је постојала употребна дозвола. У то сам апсолутно сигуран - казао је Гајић.
Гајић је додао и да то што је Весић био на отварању Железничке станице није кривично дело, већ политички чин.
- Он није учествовао у том делу када је у питању отварање станице у неком формалном смислу - напоменуо је Гајић, који је и председник Народне странке.
Он је додао да је за издавање употребне дозволе инвеститор требало да поднесе захтев, а то се није догодило.
- Та станица је пуштена у рад од стране инвеститора, Инфраструктуре железнице, на основу документа у којем је извођач предао радове као исправне, а што је инвеститор потврдио уз одобрење оних који су били задужени за тај надзор - казао је Гајић.
Он истиче да је велика одговорност инвеститора, а напомиње да је Весић имао и помоћника који је службено и одговорно лице и који у сектору саобраћаја прати целу процедуру у име Министарства.
- Мислим да је Весић, због тога што осећа да је према њему учињена неправда, ступио у штрајк глађу - оценио је Гајић.
Весић је данас пребачен и у Институт за кардиоваскуларне болести Сремска Каменица, а Гајић сматра да је бивши министар озбиљно себе угрозио, па је вероватно постојала и опасност од компликација и фаталног исхода.
Он је навео и да Весић није у затворској болници због тога што Суд у Новом Саду нема болницу.
- Весић не може да буде пребачен ни у, рецимо, Београд који има затворску болницу, јер је за њега надлежан виши суд у Новом Саду - објаснио је Гајић.
Он је навео да то што је Весић у болници нема везе са самим поступком против њега и не би требало да има било каквог утицаја.
Гајић истиче да је општи услов за одређивање притвора постојање довољне сумње да би се уопште покренуо кривични поступак, а није убеђен да је са Весићем то био случај.
Он је оценио да је када је, истрага о рушењу надстрешнице у питању Више тужилаштво у Новом Саду радило врло професионално свој посао и да је процедура из правне перспективе одрађена "прилично солидно".