НЕМАТЕ УСПЕХА НА ПОСЛУ? Ево шта треба да радите како би остварили све!
Паметан нађе решење, а будала изговор.
Живот је испреплетан замкама, али готово увек постоји излаз. Некада га није лако пронаћи, али треба бити истрајан и покушавати. Треба анализирати зашто је запело и како се извући се из клопке. Нажалост, већина људи одустаје учинити нешто како би неуспех претворили у успех. Одустају од својих снова, свог пројекта и препусте се животном незадовољству. Јесте ли један од таквих?
Човека дефинишу његове навике – он је заправо оно што чини, односно не чини. Винстон Черчил сажео је то у једну своју изреку: “Успех није коначан, пропаст није фатална; храброст да се истраје је оно што се рачуна”.
Желите ли бити успешни у животу, за почетак се решите наведених лоших навика.
1. Немате планове
Веће су шансе да човек успе у животу ако има планове. Не морају бити савршени. У стварном свету нема места перфекционизму, али има за оно што је добро. Увек треба ствари поставити тако да за сваки следећи корак у животу поставимо план – шта ћемо радити, како и када.
Планови би требало бити специфирани, мерљиви и имати задано време у којем ће бити извршени. Треба заборавити на нејасне планове и оне без временског рока, јер многи су склони одуговлачењу.
2. Страх вас је и покушати
Човек може напредовати само ако повуче конкретан потез. Превладавање страха од неуспеха је први корак према успеху. Почните се суочавати са страхом већ данас, учините нешто, па макар тај корак био и ситан.
- Без обзира колико грешака направили, или колико споро напредујете, ви сте још увек далеко испред свих који уопште нису нити покушали, позната је изрека Тонија Робинса, најпознатијег и најбоље плаћеног америчког мотивационог говорника преноси Бизнис Инсајдер.
3. Прерано одустајање
Колико сте упорни у животу да спроведете своје снове и циљеве? Један од најважнијих тајни успеха је научити како се решити своје сумње у успех.
Сви који који су били храбри и успели имају своју причу која сведочи колико је на почецима важно бити упоран. Вероватно не постоји бољи пример упорности него приче Абрахама Линколна.
Са само 21 годину успео је у првом послу, а онда су му се све до 52. године, када је изабран за председника САД-а, ређали успеси и неуспеси.
Линколнова прича набоље сведочи зашто је важно бити упоран – упркос свему следио је своје снове, био упоран и на крају успео да освоји најважнију функцију у Америци.
4. Недостатак самопоуздања
Ако не верујете у оно што радите, нећете успети. Ако не постоји разлог због којег верујете да ћете моћи остварити своје снове и циљеве, сав труд што улажете у посао је узалудан.Веровање у оно што се ради је битно јер ће оно бити кључно у тренуцима када ћете морати да савладате животне неуспехе и издигнути изнад њих.
5. Измишљање изговора
Човек увек може наћи оправдање зашто нешто није учинио. Улажући снагу у објашњавање зашто нешто није нешто направио, троши време на погрешне ствари.
Најчешће људи проналазе изговоре због страха од непознатог.
Неки се боје промена, одбијања и неугодности које би могли доживети. И све док постоји и најмањи страх нећете знати како се решити измишљања изговора.
Следећи пут када доживите неуспех, не покушавајте да тражитеи изговор. Доживите га као изазов, учите из њега и крените даље. Изговори су заправо несабраност, они смањују самопоуздање и изазивају сумњу. Немојте да то буде ваш избор, поготово ако мислите да имате пуно за показати свету.