ОВЕ ДИПЛОМЕ НЕЋЕ ПРИЗНАВАТИ У ЕВРОПИ: Ако сте овде студирали, добро се запитајте шта ћете даље!
Број уписаних студената у академској 2009/10 години износио је 43.928, а у академској 2015/16 години 37.420 бруцоша.
Из Министарства просвете и културе Републике Србије су потврдили да су у више наврата упозорени на међународним конференцијама, на којима се говорило о високом образовању, да дипломе стечене у Републици Српској ускоро неће бити више признаване у европском простору високог образовања било ради даљег наставка школовања или запошљавања, уколико не буду стицане на акредитованим високошколским установама, односно уколико поступак акредитације не буде правило у високом образовању Републике Српске.
Приликом уписа, проверите да ли је ваш факултет акредитован, што би требало да буде правило број један пре него што се одлучите да студирате на њему.
ВЕЋИНА ГРАЂАНА ОВО НЕ ЗНА: Ако вам извршитељ дође на врата, ОВЕ СТВАРИ НИКАКО не сме да вам заплени!
Са овим дипломама ћете се одомаћити на бироу рада
Током 2013, средњу школу је завршило 12.180 ученика, а ове године ће завршити 8.977 ђака. Истовремено, број уписаних студената у академској 2009./10. години износио је 43.928, а у академској 2015./16. години 37.420 бруцоша.
Број студентских програма се повећао за 326, а постоји чак 81 захтев да се у овој години успоставе нови студијски програми.
Акредитација студијских програма је нужна ради међународне упоредивости високошколских квалификација које се стичу у систему високог образовања у РС-у.
ВЕЋИНА ГРАЂАНА ОВО НЕ ЗНА: Како да идете на приватне прегледе бесплатно?
За све студенте је најважнији поступак акредитације високошколских установа, који је новим Нацртом закона о високом образовању, прописан као обавезан и представља новину у односу на важећи закон.
НЕ ТРЕБА ВАМ ДИПЛОМА: Ево како да у СРБИЈИ зарађујете 2.000 ДИНАРА НА САТ
У Републици Српској присутан је тренд смањења броја свршених средњошколаца који конкуришу за упис на факултете, а што је најгоре, очекује се да се овај пад настави.