ОВЕ СТВАРИ НИКАДА НЕ КУПУЈТЕ ПОЛОВНЕ! Ево највећих замки СЕКНД ХЕНД КУПОВИНЕ
Новац је битан, али неке ствари су битније.
Куповина половне робе у многим земљама је скоро па део културе. Многи градови имају велике бувље пијаце а на сваком кораку се налазе секнд хенд продавнице.. Последњих година та се навика учврстила и у нашем друштву што не чуди с обзиром на рецесију. Секнд хенд продавнице су све боље организоване и имају све бољу понуду.
Како било, куповати половну робу је пожељно и корисно, штеди се новац, али неке предмете је ипак паметније купити нове.
1. Кревети, каучи и слични комади намештаја
Без обзира имате ли обичај половну робу да скупљате са улице, остављену крај неког контејнера, или одлазите у специјализоване радње, ризик с куповином душека, кауча и сличних комада намештаја је у - стеницама. И нису само стенице у питању, које успут речено није ни лако ни јефтино елиминисати, ту су и буве, длаке, перут и разне друге невидљиве гадости.
Ако сте ипак страствени љубитељ антикварног намештаја, бирајте комаде са што мање тканине.
2. Колевке и дечји кревети
Куповање половне дечје одеће, играчака па и намештаја је сасвим нормална ствар и штеди невероватно много новца јер се деца брзо засите истих играчака и брзо прерасту одећу. Међутим, у периоду од 2007. до 2011. повучено је готово 10 милиона таквих производа само с америчког тржишта јер нису испуњавали све сигурносне прописе. Стога, немојте рискирати сигурност дјетета и купите ново и провјерено.
3. Седалице за аутомобиле
Иако и ово спада у оне претерано скупе предмете које морате имати, ни ауто седалице не бисте требали куповати половне, а разлог је исти као и код креветића - сигурност на првом месту.
4. Кациге
Да се не понављамо, иста ствар вреди и за кациге, на пример оне бициклистичке. Можда на први поглед може деловати да је у добром стању, но при претходном је кориштењу могло доћи до оштећења које није видљиво, али је озбиљно.
5. Купаћи костими и доње рубље
Обе ове врсте одевних предмета требале би се куповати нове. Упркос прању није претерано хигијенски јер никада не знате колико се бактерија, телесних течности и сличних излучевина може задржати, а да ви ни не знате.
6. Козметика
Да козметику купујете нову, то је такође нешто што налаже здрав разум. Не само да бисте се могли заразити којекаквим преносивим кожним болестима, већ је лако могуће да је тој козметици истекао рок трајања и да вероватно више није добра за вашу кожу. Ако желите нешто јефтиније, покушајте сами да направите сопствену козметику.
7. Гуме
Велики број људи купује половне гуме. Нажалост, тако се доводе у опасност јер свака гума има рок трајања па је и сигурност на цести смањена. Половне гуме можете евентуално искористити за цвеће, подлоге или нешто треће.
Куповина половне робе увек је коцка и колико год штеди новац, ипак треба бити опрезан.