ПОЧИЊЕ СЕЗОНА: Берите јабуке на другом крају света, за 160 € на дан
Јесте ли спремни да идете на крај света?
Нови Зеланд производи велике количине воћа посебно јабука. И сваке године наилази на исти проблем, а то је недостатак сезонских радника.
Према писању бројних страних портала, претпоставља се да ће им и ове године недостајати неколико хиљада сезонаца који би шест дана у недељи у две смене брали и паковали киви и јабуке.
Кина јесте далеко, али ће странци моћи да добију СТАЛНИ ПОСАО и да остану да живе ту!
Зависно од подручју где се налазе воћњаци, бербе почињу крајем фебруара и трају до средине маја. Тамошњи воћари зато траже од своје Владе да одобри долазак већег броја сезонских радника из целог света, који би, уз помоћ туристичке визе дошли на Нови Зеланд и помогли у берби.
Према тренутним прописима, Нови Зеланд на годину сме да прими највише девет и по хиљада сезонских радника. Уколико им се не одобри повећање, неки произвођачи воћа најављују да ће или смањити производњу или неће улазити у планирана повећања засада. Компаније истичу како се ради напорно, по потреби и дуже од осам сати дневно, да су берачи плаћени по учинку те да се дневно може зарадити и до 160 евра, наравно у противвредности новозеланског долара. Шансе су веће уколико имате возачку дозволу.
Рад и живот на Новом Зеланду? Зашто да не!: Ово су први кораци
Новозелански портал picktheworld.org пише како је у тој држави гарантована најнижа сатница, тако да нико не може зарадити мање од 14,75 долара по сату. Неке компаније организовале су и Дане отворених врата како би потенцијалне сезонце упознале с условима, но одазив није био очекиван. Из којег год дела света долазили, пожељно је да сезонски радници знају бар основе енглеског језика. Важно је и добро здравствено стање, као и много других појединости.
Ако сте спремни да након 30 и нешто сати лета бар на неколико месеци пронађете посао на буквално другом крају света, ето прилике, преноси Агроклуб.