Радови на папиру - изложба "Deformiterra"
У суботу, 08. новембра ће бити отворена изложба Владимира Лалића "Deformiterra" у Галерији Зечевић са почетком у 19 часова.
Изложбу ће отворити историчарка уметности Мирјана Бајић, а сви заинтересовани ће моћи да посете изложбу до 22. новембра 2014. године.
"У овој серији цртежа бавим се патологијом симбиозе човековог тела и предела у ком он бивствује. Емоционалне дубинске ране испливавају на површину коже формирајући нови карактер лица, видљиве спољњем свету, у виду поткожне маске. Кроз деформитет спознајемо свој ентитет, а ми тумарамо земљом са неодсеченим пупчаним врпцама покушавајући да спознамо себе кроз месо и кост, тражећи сурогат материнству. То лутање савременог човека је парадигма у мојој уметности. Сви цртежи из ове серије су једна врста емотивног ауто-портрета. Цртеж је за мене живот изнутра, тј. искључива субјективност. А ови радови су настајали прво као црно-бело сновиђење, а потом, су један по један, добијали боју."
Рођен 1983. године у Београду. Дипломирао на Факултету примењених уметности Универзитета у Београду 2008. године. Исте године уписује специализацију на Факултету ликовних уметности у Београду на одсеку графика коју завршава 2010. Од 2008 до 2012. ради као стручно лице-демонстратор на ФПУ на одсеку графика. Члан УЛУС-а од 01.01.2009. Приредио 13 самосталних изложби у Србији и иностранству.
Учествовао на преко 40 групних државних и интернационалних изложби. Добитник је тромесечног резиденционалног боравка у Цитé интернатионале дес артс у Паризу. Добитник 3 награде за визуелно стваралаштво међу којима је и Награда за цртеж из Фондације Владимира Величковића. Радови су му делови колекције Националног музеја и Модерне галерије у Смедереву као и Галерије Хаос у Београду. Налазе се и у приватним колекцијама у Бејруту и Паризу. Тренутно живи и ради у Београду.
Након свечаног отварања уследиће журка, где ће уметник 14-ом самосталном изложбом прославити свој рођендан и седму годину излагачке уметничке каријере.
Галерија Зечевић се налази у центру града у непосредној близини Калемегдана и Кнез Михаилове улице, у окружењу цонцепт сторе продајних простора, хотела, пословних објеката, ресторана и локала, у елитном резиденцијалном делу Дорћола, у улици Цара Уроша 11. Основни програмски циљ Галерије је афирмација савремене уметности кроз непосредну подршку младим уметницима, презентацијом актуелних радова етаблираних представника савремене ликовне сцене и путем едукативних радионица и курсева који су усмерени ка развоју интересовања и препознавања значаја модерне и савремене уметности код нове, шире публике.