РАЗАПЕО РУСКА ОБЕЛЕЖЈА: "Ноћни вук" упркос забрани продро у Пољску чак до Аушвица!
Група руских мотоциклиста, међу којима и један припадник клуба "Ноћни вукови" којима су пољске власти забраниле почасну вожњу преко Пољске до Берлина, обишли су данас некадашњи нацистички логор Аушвиц на југу Пољске и одали пошту жртвама и совјетским војницима који су логор ослободили.
Владимир Василев, учесник манифестационе почасне вожње од Москве до Берлина, избегао је повратак с границе, што се десило неким припадницима тог најстаријег руског мотоциклистичког клуба, тако што је у Пољску ушао из Чешке. Он је у Чешку стигао авионом, па је позајмио мотоцикл, развио на њему руску
заставу и придружио се данас једној другој, одобреној групи руских мотоциклиста и њиховим пољским колегама.
Пољски бајкери су солидарно дошли да у име Ноћних вукова, које власти нису пустиле преко границе, положе цвеће на споменик жртавама холокауста и на гробове црвеноармејаца који су 27. јануара 1945. ослободили тај највећи логор смрти који је Хитлерова Немачка код Осјенћима подигла у окупираној Пољској.
"За нас је историја била увек важна. Дошао сам да подсетим нашу децу шта се овде десило, како се убудуће не би поновило", казао је члан омиљеног бајкерског клуба руског председника Владимира Путина пољским медијима.
Обилазак Аушвица Ноћни вукови резервисали унапред
Обилазак логора с водичем који говори руски, Ноћни вукови резервисали су пре неколико недеља, казао је данас портпарол Музеја логора Аушвиц-Биркенау, Бартош Бартизел.
Тада су се надали да ће стотинак мотоциклиста с руским заставама проћи трасу дугу 6.000 километара од Москве до Берлина преко Белорусије, Пољске, Чешке, Словачке и Аустрије и путем обићи гробља и споменика стотина хиљада војника Црвене армије који су положили животе за ослобођење од фашизма тог дела Европе.
Руски мотоциклисти поштовали су данас у Аушвицу забрану уношења симбола који пропагирају фашизам и комунизам, а заставу бившег Совјетског Савеза под којом су пре 70 година корачали црвеноармејци, развили су само на моменат, испред капије, ван терена логора, док су чекали на улазак.