16.07.2014. 19:53
Štoper Crvene zvezde Darko Lazić
Штопер Црвене звезде Дарко Лазић / Извор: МН Press

Црвено-бели играли нерешено са белгијским клубом 1:1.

Нови тим Црвене звезде, предвођен тренером Ненадом Лалатовићем, положио је тест. Српски шампион одиграо је нерешено 1:1 (1:1) са једним од најбољих тимова Белгије Генком, иако се домаћин налази у завршној фази припрема. Наредна јака провера очекује Београђане већ за два дана, када ће одмерити снагу са Мехеленом, који предводи бивши стратег Звезде Александар Јанковић.

Црвено-бели су били бољи ривал у уводном делу утакмице. Голман Генка одбранио је ударац Ђорђа Ракића у 14. минуту, а одмах у следећем нападу Дарко Лазић је са шест метара шутирао главом под пречку после корнера Ненада Милијаша. Чувар мреже домаћина је поново одлично интервенисао.

По неписаном правилу, казна је уследила већ у 17. минуту. Голман црвено-белих Предраг Рајковић је лоше проценио лет лопте и Генк је повео са 1:0.

На истеку 30. минута – изједначење. Млади штопер Лазић је на „поправном испиту“ после корнера Милијаша положио испит – 1:1. Претходно се Рајковић одличним интервенцијама у две ситуације искупио за кикс код гола Генка. Млади голман изашао је као победник са ривалом и у 34. минуту, када је одбранио шут из непосредне близине.

Vukan Savićević
Вукан Савићевић / Извор: МН Press

На велики одмор отишло се  са нарешеним резултатом, а најбољи утисак у редовима српског шампиона иоставили су Вукан Савићевић и Ненад Гаврић.

Генк је имао одличну шансу у 50. минуту, али је већ савладани Рајковић испратио лопту, која је отишла поред стативе. Домаћин је био бољи ривал у финишу меча, када се видело да се налази у завршној фази припрема, али се Звезда одлично носила са фаворитом. Сјајан утисак оставио је новајлија из Напретка Гаврић поред леве аут линије, као и штоперски тандем Саво Павићевић-Дарко Лазић.