РОШТИЉАЊЕ ЗА ПАМЋЕЊЕ: Ових пар корисних савета за ПРВОМАЈСКИ уранак добро ће вам доћи
Роштиљ, музика, добра забава... И ништа вам више не треба.
Ове године Ускрс и 1. мај падају на исти дан. Роштиљање у природи с породицом и друштвом је неизбежно када су у питању ови празници, па тако сходно томе прочитајте пар савета како да што лепше организујете тај роштиљ. И наравно, још само лепо време да нас послужи и добар провод је загарантован.
САВРШЕНО РОШТИЉАЊЕ: Ево како да се снађете у природи и направите роштиљ од БАЛВАНА (ВИДЕО)
Печење меса на роштиљу одавно је позната вештина. Оно се све више примењује у угоститељству и у домаћинству, а посебно у природи, на излетима, камповању… Поред припремања хране у рерни, печење намирница на роштиљу представља један од најбољих метода за обраду хране.
На роштиљу можете припремити разне врсте меса, рибе, поврћа, па чак и воћа.
Има неколико начина за припрему роштиља: печење на класичном роштиљу на дрва или дрвени угаљ, на модерном електричном роштиљу, печење у електричној рерни испод грејача, плинској рерни и печење у специјалној тави за роштиљ од тешке тучане легуре.
Пре печења свакако добро механички, четком, очистите решетку за роштиљ.
ВРЕМЕ ЈЕ ЗА РОШТИЉ! Ем су СЕКС БОМБЕ, ем су мусаве од соса, ем знају да кувају! (ВИДЕО)
Решетку намажите уљем или је натрљајте сланином и ставите је на висину од најмање 10 до 15 центиметара од извора топлоте.
Жар мора бити довољно јак да топлота у потпуности продире кроз месо.
На роштиљу се могу припремати разне врсте меса, разне врсте поврћа (кромпир, лук, гљиве, парадајз, патлиџан, кукуруз, тиквице), али и воће (јабуке, банана, нектарине, ананас…).
Уз месо послужите хлеб или пециво које сте препекли на роштиљу, претходно га премазавши масноћом и соковима од печења.
Ако роштиљ припремате у природи, маринирано месо или рибу носите у преносном замрзивачу.
Намирнице можете пећи и тако да што ћете их замотати у алуминијумску фолију. Након неког времена, одмотајте фолију, а намирницу оставите још мало да се запече на самој решетки како би с обе стране добила боју.
Припазите да приликом печења на роштиљу с меса или рибе не капље масноћа. Сагоревањем масноће на жару настаје топао дим који облаже намирницу штетним материјама.
ВОДА НА УСТА: Кад видите како је спремио ово МЕСО и како је испало на крају урадићете исто! (ВИДЕО)
Ево још понеки савет: Пиво – по особи 3 литре! Увек је проблем како га расхладити. Савет, ископајте рупу у земљи од пола метра дубине (ако већ немате неки поточић) и тамо га похраните – да одстоји. Прилози – шопска салата, кајмак, шунка, качкаваљ, погача или хлеб, ЛУК!!! Од зачина вегета уместо соли. Роштиљ повремено попрскајте пивом, а месо када сте у пролазу расеците да се испече и изнутра. Добра музика, позитивне мисли и људи и ништа вам више не треба.
И наравно, ако пијете немојте да возите! Срећан вам Ускрс и Први мај и леп провод!