САД: Бизарна убиства због мобилних телефона
ЊУЈОРК - Њујоршка полиција је добила посебно Одељење за борбу против крађе мобилних телефона, јер је у САД ово озбиљан проблем, који односи људске животе.
Ени Палацоло присећа се своје сестре, 23-годишње Меган, увек окружене мноштвом пријатеља, заљубљенице у одбојку и живот. Каже да је Меган била је врло харизматична, духовита, увек је причала неке смешне приче. Убијена је током крађе телефона. Лопови су видели њен iPhone док је усред дана шетала улицом и убили је док је с мајком причала телефоном.
"Знамо да су то учинила два тинејџера. Осамнаестогодишњак је возио ауто док су тражили шта ће опљачкати. Видели су је како прича на телефон. Имала је најновији iPhone. Улазила је у аутомобил и разговарала. Одједном, мама је само чула дахтање", каже Ени.
"Смартпхоне индустрија бори се против те идеје, јер сматра да ће телефони постати лакша мета за хакере. Такође и цела индустрија би могла претрпети велике губитке у приходима. Упркос томе, притисак јавности расте", јавља репортерка Кристен Saloomey.
Главни играчи у тој индустрији пристали су да од јула 2015. године у уређаје инсталирају програме против крађе. Но, проблем је у томе што га морате активирати пре него што вам га украду.
"Лоповима баш неће бити занимљиво да украду телефон ако знају да ће постати неупотребљив комад пластике чим пријавите крађу. Ако би та технологија постојала у сваком уређају, за њих би то било застрашујуће. Но, ако би била само у понеком телефону, онда ће лопов искористити прилику, јер ви нисте имали времена да притиснете дугме", објашњава Бриџет Кареј, директорка у ЦНЕТ, а преноси Ал Jazeera.
Ени Палацоло сматра да би такав прекидач требао да ради аутоматски.
"Ако то може да спасе животе, онда то мора бити уграђено", каже она.