СП: Провукле се олимпијске шампионке

28.09.2014. 20:02 22:38
Maja Ognjenovic
Маја Огњеновиц / Извор: Фото: fivb.org

У последњем колу Б Групе Србија је изгубила од Бразила 3:1 (24:26, 25:21, 25:19, 25:23).

Српске одбојкашице доживеле су први пораз на Светском првенству у Италији. У последњем, петом, колу Б Групе оне су у Трсту изгубиле од Бразила 3:1 (24:26, 25:21, 25:19, 25:23).

Иако су се намериле на олимпијског шампиона, Српкиње се нису уплашиле. Од почетка су заиграле храбро и показале зубе великом тиму. Играла се лепа одбојка, а поени су били дуги. Имају изабранице Зорана Терзића за чиме да жале, јер су у трећем сету водиле 4:0, али су онда пале.

Srbija - Brazil
Србија - Бразил / Извор: Фото: fivb.org

Ипак, у четвртом су показале да могу да се врате у игру и када многи мисле да су отписане. Водиле су Бразилке 21:15 и јуришале ка победи. Србија је тада направила серију 6:0 и изједначила на 21:21. Код резултата 23:22, Србија је оштећена, јер је свиран аут иако је лопта била у пољу, па су Бразилке имале две сет лопте, а другу су искористиле.

У другој фази Србија наставља такмичење у Ф Групи где су им противници тимови из Групе Ц. Први противник је Холандија (среда), а затим следе мечеви против Казахстана (четвртак), САД (субота) и Русије (неђеља). По три најбоља тима из Е и Ф Групе пласираће се у трећу рунду.

ДВОРАНА: Пала Тријесте у Трсту. СУДИЈЕ: Сеспедес Ласи (Доминиканска Република), Тано (Јапан).

СРБИЈА: Бошковић 20, Михајловић 14, Рашић 9, Молнар 5, Вељковић 3, Крсмановић 2, Николић 2, Огњеновић 1, Бракочевић, Живковић, Поповић, Ћебић. Селектор: Зоран Терзић.

БРАЗИЛ: Карваљо 15, Таиса 13, Фабијана 10, Кастро 9, Фернанда 8, Кајшета 2, Данијеле 1, Переира 1,  Аденизија, Гимараес, Де Соуза Алвес, Браит. Селектор: Хозе Роберто Гимараес.

ТОК МЕЧА

4. сет - 23:25

Четврти сет је почео изједначено и играло се поен за поен. Прву осетнију предност је имала Србија 5:3 када је погрешила Жаклин Карваљо. Неизвесност је настављена, па је Србија имала минималну предност на првом техничком тајм ауту 8:7.

Опет су после одмора Бразилке заиграле боље после одмора и повеле 10:8, па је Терзић морао да затражи тајм аут. Ситуација је личила на претходни сет. Олимпијске шампионке су повећавале предност и стицале сигурност у игри. Када су повеле 21:15, чинило се да ће лако да добију меч. Ипак, Србија је направила серију 6:0 и изједначила на 21:21. Нажалост, понестало је снаге за потпуни преокрет, па је Бразил тај део решио резултатом 25:23.

3. сет - 19:25

Фуриозно су Српкиње почеле трећи сет и повеле 4:0. Све је одлично функционисало и блок и напад, а све је почињало од одличних сервиса Милене Рашић. Одлично је играла млада Тијана Бошковић, која је освојила првих пет поена за Србију у овом периоду.

Пришле су Бразилке на 5:4, имале шансу за изједначење, али их је зауставио блок Маја Огњеновић и Стефана Вељковић. Није дуго требало Бразилкама да изједначе, а поен је заслужила Фабијана Клаудино одличним блоком. На први технички тајм аут је Бразил отишао са резултатом 8:7.

После одмора Бразилке су освојиле два поена, повеле 10:7 и натерале Зорана Терзића да затражи тајм аут. Кола су наставила да јурцају низбрдо, противник је повео 13:7. Терзић је заменио примаче, па је уместо Брижитке Молнар ушла Јелена Николић. Међутим, то није поправило игру у одбрани.

Већ тада се знало да ће трећи сет припасти Бразилу. Тако је и било, па је тај део завршен 25:19.

2. сет - 21:25

Почетак другог сета је био изједначе. Екипе су се смењивале у вођству, а на први технички тајм аут Србија је отишла са предносшћу 8:6. Опет Бразилке нису знале како да зауставе Михајловићеву, која је била убојита како из напада, тако из сервиса.

Ипак, после одмора Бразилке су направиле серију 4:0 и поведе 10:8, па је Терзић тајм аутом морао своје изабранице да врати у игру. Предност противница се полако топила, а онда је резултат изједначен на 15:15. У наредном нападу је Србија повела 16:15, па се на други технички тајм аут отишло са предношћу 16:15.

Бразилке су преокренуле на 22:19, па је Терзић у игру увео Јелену Николић. Мало су Српкиње попустиле у сервису, па је Бразил имао четири сет лопте. Друга је искоришћена, па је тај део припао противнику 25:21.

1. сет - 26:24

Одлично су српске одбојкашице почеле меч, повеле су, па је бразилски селектор убрзо морао да затражи тајм аут. То је мало тргло противника, па је смањио предност на два разлике. После првиог техничког тајм аута су преокренуле резултат, повеле 11:9, па је Терзић морао да затражи одмор. У тим моментима је одлично функционисао бразилски напад.

Прорадила је тада игра у одбрани код српске репрезентацијеПредност се топила. Фабијана Клаудино је послала лопту у аут, па је резултат био изједначен на 18:18, а у наредном је поентирала Бранкица Михајловић за 19:18. Тада је бразилски селектор морао да затражи тајм аут.

До краја сета се играло изједначено, а Бразилке нису искористиле једну сет лопту. Са друге стране Србија јесте, а предводила ју је Бранкица Михајловић, за коју противник није имао решење.

20.09.2024. 18:20
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности
Izraleski avion

20.09.2024. 20:11
ПУТИН НИКАД БЛИЖИ ЦИЉУ: Украјина ПРЕД КОЛАПСОМ - Зеленски износи "план за победу" који ипак зависи од САВЕЗНИКА