ЛШ (КВАЛИФИКАЦИЈЕ): Храбри Партизан близу плеј-офа за елиту

29.07.2015. 19:53 23:04
Stefan Babović gestikulira prema navijačima posle gola u meču sa Dila Gorijem
Стефан Бабовић гестикулира према навијачима после гола у мечу са Дила Горијем / Извор: МН Press

После 90 минута у Букурешту резултат био 1:1. Реванш за седам дана у Београду.

Без победника је завршена утакмица 3. кола квалификација за Лигу шампиона између Стеауе и Партизана. Резултат пред празним трибинама "Националне арене" био је 1:1, па у табору шампиона Србије могу да буду задовољни уочи реванша, за седам у Хумској. Баш због гола у гостима црно-бели су ближи пласману у плеј-оф елитног такмичења. Уколико на том последњем кораку поклекну, гарантовано је место у групној фази Лиге Европе, али се до тада треба надати остварењу сна и мечевима са најбољим тимовима Европе.

Међутим, остаје жал, с обзиром на то да су црно-бели повели голом Мирослава Вулићевића, а у 81. минуту је изједначио Фернандо Варела. Такође, Дарко Брашанац је у последњим тренуцима пропустио стоодстотну шансу.

Као што је речено, навијачи Партизана могу да буду задовољни и резултатом и игром у Румунији. Само на почетку меча Стеауа је била доминантнија, али се ситуација временом променила. Гости из Београда су постепено успостављали равнотежу, али је концепцију шефа стручног штаба Зорана Милинковића пореметила повреда Валерија Божинова у 15. минуту. Од тада је на терену био други нападач Иван Шапоњић.

У наставку меча, доста проблема екипи Стеауе правио је Абубакар Оумару, али је касније ипак замењен у 70. минуту. Уз Оумаруа опасан по одбрану румунског првака био је и Андрија Живковић, како ударцима ка голу тако и разигравањем саиграча. Управо је правовремено одложена лопта до Вулићевића (погледајте ОВДЕ) био потез који је најавио водећи гол. Не треба ни заборавити учинак новајлије Марка Јевтовића.

Међутим, "парни ваљак" није до краја сачувао предност, пошто је лошу реакцију одбране (одлични голман Живковић се тада оклизнуо) искористио капитен "румунске Звезде" Варела. У самој завршници Дарко Брашанац је могао да постане јунак, али се то није десило. Из изгледне прилике лопту је послао преко гола (погледајте ОВДЕ).

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

90. минут - Шта је промашио Брашанац. Са неколико метара пребацује гол. Остаје жал. У наставку меча, Стеауа има прилику, али Живковић одлично брани. Зауставља снажан шут Хамруна и спасава Партизан.

81. минут - ГОЛ - Изједначење. Живковић креће на центаршут, али се клиза, Варела главом погађа за 1:1.

Пре тога, лоша реакција одбране српског тима. Није му тешко да савлада голмана црно-белих који је на коленима.

70. минут - Нинковић мења Оумаруа.

Рапид Беч - Ајакс 2:2

64. минут - Оумару трчи ка казненом Стеауе, пада у казненом простору, али је фаул досуђен ван 16 метара. Жути картон добија капитен Стеауе Варела.

62. минут - ГОООООЛ! Води Партизан са 1:0. Стрелац Вулићевић.

Пре тога, на ивици казненог простора Живковић. Проиграва дефанзивца црно-белих на десној страни. Вулићевић који је оправио од повреде шутира у супротан угао. Снажно, прецизно, неодбрањиво.

58. минут - Живковић улази у казнени простор, тражи Оумаруа, али лопта не долази до нападача црно-белих. У наставку акције, ударац Брашанца недовољно опасан.

56. минут - Игра се на средини терена.

51. минут - Хамрун шутира са 25 метара. Живковић се баца и брани, тачније пребацује лопту преко пречке. Одлична интервенција.

50. минут - Живковић прави позицију за шут, али је изблокиран.

48. минут - Одлична акција Попе. Улази у казнени простор Партизана, али са десне стране шутира изнад гола Живка Живковића.

Почиње и друго полувреме. Није било измена у паузи.

Све је спремно за почетак других 45 минута.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА.

40. минут - Први жути картон на утакмици. На средини терена Попа прекршајем зауставља Оумаруа. На тај начин спречава контранапад.

24. минут - Са 25 метара покушава Живковић. Снажно, али брани голман Стеауе Кожокару. У наставку акције покушава главом и Јевтовић, после корнера. Поново интервенише Кожокару.

18. минут - Уместо Бугарина улази Шапоњић.

15. минут - Божинов је на трави. Излази са терена и остаје на клупи, због повреде задње ложе (више прочитајте ОВДЕ).

10. минут - Одличан продор по левој страни Абубакара Оумаруа. Проиграва Божинова, који је на пет метара испред гола осујећен.

Црвени картони:

СТЕАУА: Кожокару, Алсенат, Пап, Варела, Тоска, Муниру, Бривелд (од 75. Тахар), Попа (од 65. Тудорие), Хамрун (од 90 1. Михалчеа), Кипчију, Таде. ТРЕНЕР: Мирел Радои.

ПАРТИЗАН: Ж. Живковић, Вулићевић, Балажиц, Фабрисио, Петровић, Јевтовић, Брашанац, Бабовић (од 82. Илић), Оумару (од 70. Нинковић), А. Живковић, Божинов (од 18. Шапоњић). ТРЕНЕР: Зоран Милинковић.

20.09.2024. 19:26
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности