ЧЕДА, ТАДИЋ И ТАЧИ У ИСТОМ КОШУ: Највише их боли легалан повратак државе Србије на Косово!
Лидер СДС Борис Тадић, пошто је доживео потпуни политички крах, покушава да се на јавну сцену врати најгорим пљувањем Србије, и то тако што у медијима изјављује да подржава Јовановићеве проалбанске ставове.
Па тако, став Чедомира Јовановића да је "држава Косово неповратан процес" и да треба да постане чланица ЕУ и УН неће бити препрека за формирање коалиције ЛДП и Тадићеве СДС. Ове две странке одмакле су у преговорима за склапање новог савеза, иако им се разликује однос према јужној српској покрајини.
Борис Тадић је срамно Јовановићево пљување по Србији, не само оправдавао у разговору за Новости, него је и рекао да то неће бити сметња да њихове странке уђу у партнерство.
“Наша политика увек је била да се обезбеди судска, законодавна и извршна власт на северу Косова, институционална сигурност у јужним општинама и стављање културне баштине под јурисдикцију СПЦ и у томе се, између осталог, разликујемо од ЛДП. Током разговора које водимо са ЛДП, дискутујемо и о разликама у политичким виђењима, поред констатација о заједничким стратешким циљевима“.
Тадић је као и Чедомир Јовановић веровали или не нашао начин да оптужио власт у Србији. Тадић је скандалозних ставова о ЗСО, близак мишљењу Хашима Тачија, који је раније изјављивао да је Србија потписивањем споразума у Бриселу на неки начин признала Косово као независну државу.
“Свакоме ко нешто разуме о политици јасно је да Бриселски споразум не обезбеђује опстанак Косова унутар правног система Србије, а тиме и његов суверенитет, јер он управо успоставља правни систем Републике Косово на његовој читавој територији. Стога је и проглашавање ЗСО великом историјским остварењем, у најмању руку трагикомично. И зато не треба обмањивати ни себе ни јавност неодговорним квазипатриотским изјавама“, рекао је Тадић.
И Тачи и Тадић у заблуди!
Политички аналитичар, Милован Дрецун је раније за портал SrbijaDanas.com реаговао на Тачијеве изјаве оценивши их “будалаштинама“, објашњавајући да је споразумом у Бриселу о ЗСО је повратак државе Србије на КиМ
“Ово је почетак повратка државе Србије у једном легалном и легитимном смислу на Косово и Метохију. Потпуно је јасно да се са овим договором није изашло из неутралног оквира, што је директно потврђено договором о телекомуникацијама. У самом договору о телекомуникацијама се види да нема никакве речи о признавању Косова. Дакле, то су Тачијеве празне приче. Оно што њега највише боли је што је Србија преко Заједнице српских општина добила један институциони механизам да се врати на Косово и та заједница ће бити призната и од Приштине и од центара моћи у свету, као што је од Вашингтона“, оцењује политички аналитичар Милован Дрецун за Србију Данас, говорећи о споразуму који су Београд и Приштина постигнут у Бриселу.