Телеком данас вреди више него пре четири године
Држава би за продају Телекома Србија могла да постигне вишу цену од оне која је нуђена пре четири године, сматра генерални директор те компаније Предраг Ћулибрк.
Према његовим речима, ако се влада као већински власник одлучи за продају, потребно је само да се тај посао припреми квалитетно и одради професионално.
Кад је реч о цени, Ћулибрк наводи за Новости да би "препустио тржишту да каже шта је реална цена" и објашњава да је много фактора који на то утичу.
"Ипак, охрабрујући показатељи су споразум са ММФ и најава консолидације наше привреде", истиче директор Телекома.
На питање да ли је стварно потребно продати Телеком, Ћулибрк каже да ће влада ту свакако дати коначну реч.
"Убеђен сам да влада и те како зна шта ради. Неке одлуке су заиста биле визионарске, погледајмо само Ер Србију. Па, пре само четири-пет година Телеком Србија је морао да купује зграду Јата у Новом Београду како би Јат могао да преживи, а данас имамо најмодернију авио-компанију у региону. По томе судећи, потпуно сам убеђен да ће влада, сагледавајући стање у целости, донети најбољу могућу одлуку", рекао је он.
Ћулибрк је такође навео да половином јануара следеће године Телеком планира да исплати дивиденде вредне 9,6 милијарди динара, од чега седам милијарди иде држави, а 2,6 милијарди малим акционарима.
Како додаје, коначна одлука се очекује наредних дана.
У вези са одлуком компаније да купи "Дунав банку", Ћулибрк каже да ће укупан износ потребан за стицање контролног пакета акција бити око 10 милиона евра.
"Ради се о операцији која не подразумева класичну купопродају, већ ће стицање власништва Телеком реализовати кроз докапитализацију банке и на тај начин стећи већински пакет акција", објашњава он и додаје да, поред Телекома, докапитализацију у мањој мери треба да реализује и "Дунав осигурање".
Прочитајте: