ТРАНСФОРМЕР! Изгледа као АУТО из будућности, а у ствари га ВИЂАТЕ у свим РЕКЛАМАМА! (ВИДЕО)
Технолошко чудо!
"БлацкБирд" је електрични аутомобил који изгледа као да је спреман за трку у неком филму из будућности. Креирала га је kompanija "Mill", која се бави специјалним ефектима, а овај "иновативни ауто" може заменити готово сваки аутомобил приликом снимању реклама или филмова. Овим концептом они су решили један од највећих проблема у оглашавању, а то је да имате стваран аутомобил на локацији за снимање.
"БлацкБирд" је толико је прилагодљив да се може продужити за 1,2 метра, а иза проширити за 25 центиметара. Точкови се могу заменити онима оригиналнима и кад је све постављено како треба, аутомобил је спреман за снимање на стварној локацији.
ВЕЧИТА ДИЛЕМА: Да ли ТРАЈНЕ таблице за мопеде још увек ВАЖЕ?
Овај ауто је опремљен камерама које снимају све што се види око њега и ствара 3Д слику околине у којој се вози. Потом се у компјутер уместо црног "БлацкБирда" убацује аутомобил који се рекламира, тако да је једино стварно на снимку околина, точкови и део сенке "БлацкБирда".
Погледајте како све то изгледа!
Како неки снимци изгледају толико реално, да је готово немогуће утврдити да су настале у компјутеру, логично је питање зашто су уопште то и радили?
Објашњења може бити више. Рекламе се снимају чак и пре него што је аутомобил произведен и због тога се неки детаљи на аутомобилу могу и променити. У компјутеру то можемо лакше променити на нашем виртуалном возилу.
Често смо видели и маскиране аутомобиле који се тестирају како би ауто остао тајан. Снимање рекламе може пуно тога открити, а "БлацкБирд" осигурава да се види једино изглед фелни.
"БлацкБирдом" је много лакше снимати на било којој локацији него транспортовати ново возило, а коначни резултати ће бити савршени. Рефлексије се могу прилагодити по жељи, а избећи ће се додатни сниматељи и возила. Наравно, овако се могу направити и снимци које је могуће добити само у компјутеру.
"БлацкБирд" је у изради био две године, а уз "Mill" на њему су радили специјалисти за камере, те су га израдили у истом хангару где је настао и "Лоцкхеед СР-71 Блацкбирд" по којем је и добио име.