У НАРЕДНИХ 14 ГОДИНА УМРЕЋЕ 69 МИЛИОНА ДЕЦЕ: Разлог већина људи може да СПРЕЧИ
Стравични подаци!
Мање од годину дана након што су чланице УН потписале амбициозни 15-годишњи оквирни план за окончање неједнакости, којим су се обавезале да нико неће бити занемарен, Уницеф је објавио информацију да ће до 2030. умрети 69 милиона деце, из разлога од којих би већина могла да се спречи, као и да ће 167 милиона деце живети у екстремној беди уколико светски лидери не претворе реторику у реалност.
ПОСТЕР КОЈИ ЈЕ РАЗБЕСНЕО СВЕТ: На цртежу су деца на базену, али видите ли СТРАШНУ ГРЕШКУ? (ФОТО)
У најновијем извештају о Положају деце у свету, Уницеф такође наводи да ће до 2030. године, која је дефинисана као рок за остваривање циљева одрживог развоја у борби против сиромаштва и осигуравања будућности планете, 750 милиона жена бити у браковима на које су биле присиљене као деца.
Готово половина од ових 69 милиона деце биће из Подсахарске Африке, где најмање 247 милиона деце - око две трећине - нема основне услове за живот и развој.
- Можемо да бирамо: Или ћемо сада уложити у будућност ове деце, или ћемо дозволити да у свету завладају још већа неједнакост и подељеност - изјавио је Ентони Лејк, директор Уницефа.
Он је истакао да је учињен напредак у извлачењу деце из екстремног сиромаштва и школовању деце.
Најгора ситуација у Сахари
Од 1990. до данас смртност деце и број људи који живе у екстремном сиромаштву преполовили су се, али је чињеница да су најсиромашнија деца и даље изложена двоструко већем ризику од смрти пре петог рођендана и од хроничне потхрањености него деца у развијеним земљама.
Најгора је ситуација у Подсахараској Африци: тамо ће деца до 2030. бити изложена 10 пута већем ризику од смрти пре пете године живота него деца у развијеним земљама.
ОВА ДЕЦА ПРОЛАЗЕ КРОЗ ПРАВИ ПАКАО! Силују их, злостављају, туку, а они само желе бољу будућност!
Кевин Воткинс, главни аутор извештаја, каже да постоји опасност да недостатак посвећености у борби против неједнакости осујети напредак у борби против умирања деце.
- Истина је да су се владе обавезале да неће никога запоставити, али углавном уопште немају намеру да било шта предузму како би промовисале интересе најугроженијих - каже Воткинс.
СТРАХОВИТИ ПОДАЦИ: Половину жртава трговине људима чине деца!
- Пред нама је изазов да нађемо начин како да искористимо нови оквир, који каже да "‘нико неће бити запостављен", како бисмо натерали владе да делују - рекао је он.
Воткинс каже да посебну пажњу треба посветити борби против дечјег рада и присиљавања деце на брак, као и школовању најсиромашније деце.