ИНТЕРНЕТ СЕ ГАСИ! За 7 година више неће ПОСТОЈАТИ, осим ако... (ФОТО)
2023. годину ћемо дочекати без интернета.
Тешко је замислити живот без интернета. Провера и долажење до информација, пословна и приватна комуникација, као и средство за забаву и "убијање" досаде, интернет је постао незаобилазан део свакодневнице великог броја људи.
ЦРВЕНА УЗБУНА: Вирус који краде податке са Андроид уређаја маскиран у ажурирање за Chrome!
Време пре интернета је тешко замислити и присетити га се, као и чему је заправо служио компјутер пре њега (осим можда за играње карата, миница и цртања у "паинт-у"). Време после интернета, уколико дође до његовог краха, је подједнако незамисливо. Људи се лако навикну на боље, а у односу на олакшице које нам пружа интернет, његово одузимање би имало велике последице, а навикавање на живот без google-a, друштвених мрежа i Youtube-a би засигурно било болно.
Ова црвена лампица коштала је МИЛИЈАРДУ ДОЛАРА једну америцку компанију
Ендру Елис, са Универзитета Естон у Бирмингему је објаснио зашто бисмо могли да се суочимо са временом у коме интернет више неће постојати:
- Дошли смо до тога да у истраживачким лабораторијама више не можемо да у појединачно оптичко влакно убацујемо нове податке. Захтеви тржишта су седам година иза нас тако да је то то.
Интернет се данас соучава са неизбежним попуњавањем капацитета и, уколико се не пронађе неки начин да се убрза пренос информација и то за мање од седам година, могли бисмо да уђемо у време у ком неће постојати интернет.
НЕ ДОПУСТИТЕ ДА ВАС ПРЕВАРЕ! Ево како да препознате лажне Фејсбук профиле!
2023. године оптички каблови који служе за проток података ће достићи свој лимит. Оптички каблови су провидне нити дебљине људске власи косе, а подаци се претварају у светлост, потом шаљу кроз та влакна и претварају назад у податке.
– Дошли смо до тога да у истраживачким лабораторијама више не можемо да у појединачно оптичко влакно убацујемо нове податке. Захтеви тржишта су седам година иза нас тако да је то то, за седам година више нећемо моћи да убацујемо нове податке – каже професор Ендрју Елис са Универзитета Естон у Бирмингему.
Дечак (10) хаковао Инстаграм, за труд узео 10.000 долара
Затим је и додао детаљније објашњење:
– Потражња нас убрзано сустиже, непрестано расте, и све је теже и теже држати корак. Осим уколико не искорачимо унапред са неком веома радикалном идејом, доћи ће до драматичног повећања трошкова.
РАДИ ПРОВЕРЕНО! Скините ОВУ апликацију и сазнајте ко вас је ОБРИСАО из пријатеља на ФЕЈСУ!
Међутим, постоји и проблем потрошње електричне енергије која је потребна за одржавање протока интернета:
– То је велико питање. Ако будемо имали још већи број оптичких влакана остаћемо без струје за око 15 година – упозорио је професор Елис, говорећи о стању у Великој Британији, иако се те прогнозе могу пренети и на било коју другу развијенију државу.
НАМЛАТИЋЕ ДОСТА ПАРА: Јутјуб ће отворити и ТВ канале, који прете да замене кабловску
Међутим, није све тако црно. Ова ситуација није новост и многи квалификовани људи раде на решавању овог проблема и неке опције постоје.
Професор Ендрју Лорд са Универзитета у Есексу каже да решење могло да буде чување података у великим “серверским фармама” уместо досадашњег трансферовања. Поред тога, ласерски интернет би могао да буде боље решење, ако успемо да развијемо ту технологију пре пада интернета.