ОНИ СУ ОДРАСЛИ У ГЕЈ ПОРОДИЦАМА: Сада су подигли тужбе због тога!
Све више земаља данас прихвата и одобрава геј бракове, којима је чак дозвољено и усвајање деце. Како та деца одрастају у таквим заједницама, пише Вашингтон пост и у свом чланку износи чињенице о отварају све више судских досијеа у вези случајева деце из истополних „бракова“ и „родитељски“ неуспех у правилном одгајању.
Ова деца се не осећају сигурним у поменутим „брачним заједницама“, лишена су правне заштите и спутана у одрастању попут вршњака у нормалним породицама.
Четворо деце одрасле у геј породицама, као чланови удружења „квартет истине“, поднели су тужбу Апелационом Суду САД у четвртак, 8. јануара 2015 године, наводећи своје противљење хомосексуалним браковима, а за остало су били шкрти на речима, само су изјавили да је довољно рећи како одрастање у „дугиној породици“ није ни нормално ни пријатно.
Предмет је преузео суд, који разматра судске брачне спорове искључиво између мушкарца и жене у Текасу, Луизијани и Мисисипију, али ће у петак саслушати и њихове аргументе у Њу Орлеансу.
За свако дете које долази на овај свет постоје два „права“, написала је у свом поднеску Кејти Фауст, једна од деце: „Прво, право на живот. Друго, право да развијају однос са својим оцем или мајком“.
Дон Стефановић пак пише, да јој је „геј отац“ толико био преокупиран сексом, да када би она довела школског друга кући, отац и његов љубавник су му предлагали секс.
В. Н. Клајн прича о мајци и њеној лезбо партнерки које су имале потпуни презир према хетеросексуалним породицама и није имала појма како изгледа свакодневно опхођење између мужа и жене, док није предата у хранитељску породицу.
Роберт Оскар Лопез каже, да су га његове две лезбејке „мајке“ савесно васпитавале, али одрастањем у таквој кући толико га је емотивно збунило, да се као тинејџер укључио у геј проституцију, односно, у хомосексуалне и бисексуалне односе као одрасла особа.
„Типична“ геј породица
Остала деца наравно, осећају да је истополна „породица“ „типична америчка породица, са истим радостима и изазовима, као и у хетеросексуалним породицама“, али проблем је да ако држава забрани геј бракове, изазваће непотребно "жигосање" и понижавање.
„Наше породице треба признати само зато што су људска бића са истим правима као и сви остали. Ми смо породица и желимо да будемо третирани без дискриминације“, пише нпр. Ана Фракман студент медецине на Харварду (Медицал School, wrote то the 5th Цирцуит).
Још једно дете, Малина Симард – Халм, посведочила је да „породица од два тате ништа није другачија од осталих“, они гледају филмове, играју друштвене игре; један тата кува док други води децу у школу.
Лопез међутим каже, да он као и друга деца геј породица осећају „бол“ – и то је због „недостатка биолошких родитеља“, а не због тога што нису у браку.
Хронични недостатак оца, доводи до бекства из „токсичног“ геј породичног живота, каже Лопез, који је данас ожењен својом девојком и постао отац.
У свом поднеску, госпођа Стефановићева је казала, да је њен живот био све само не нормалан и додала: „на крају се испоставља, да нећете никада имати прави дом“.
„Породично окружење одликују јединствене и нестабилне карактеристике због присуства или одсуства биолошких родитеља, законских старатеља и различитих сексуалних родитељских партнера“, пише Стефановићева, чије су године живота (30) биле везане за хомосексуалне-геј и лезбо, бисексуалне и трансродне субкултуре и данас је у контакту са десетинама одрасле деце која су одрасла уз геј родитеље.
Госпођа Стефановићева каже, да је „апсолутно“ волела свог оца, који је умро од АИДС-а 1991 године, али је био нестабилна и несређена особа, човек који је сексуално злостављао и њу и њеног брата близанца и у свој дом доводио мноштво непознатих људи.
„Била сам излагана разним сексуалним активностима, као што су содомије, голотиње, порнографије, групни секс, упражњавање садо-мазохизма и слично“, написала је Стефановићева, додајући да је њен отац понекад одлазио у геј уметничке галерије, нудистичке плаже и јавне паркове.
Као и друге ћерке гејева са којима је разговарала, Стефановићева је рекла да осећање – женствености – код њих, нити је потврђено нити демантовано.
„Коначно, у потрази за љубављу и прихватањем, није ми било дозвољено да слободно истражујем и определим се за начин живота којим ми одговара или ако би својим моралним аргументима повредила његова осећања, морала сам се суочити са дугорочним последицама“, пише Стефановићева.
„Иако не верујем да су сви гејеви де факто лоши родитељи, знам да геј заједнице које сам упознала, децу сматрају, ако ништа друго, до део имовине, грешка из прошлости или политичко средство“, написала је госпођа Клајн, додајући да су њена мајка и њена партнерка имале свега 25 година када су умрле, тако да „ме то не може опет повредити“.
Након што је Флорида препознала геј заједнице, геј бракови су санкционисни у чак 36 држава, што значи да су они сада забрањени у скоро дупло више држава него што су дозвољени, у последња три месеца.
Савет за равноправност породице, након испитивања 220.000 деце, која су одрасла у геј браковима, закључили да је њихово одрастање било потпуно нормално и изнели низ аргумената која иду у прилог геј браковима.
Ипак госпођа Фауст и други припадници "квартета истине" у свом излагању на суду апеловали су на друге судове да подрже мушко - женске бракове. и забране хомосексуалне.
"Тек кад сам добила своју децу и одгајала их са својим супругом, прошлост ме ударила као воз. Деца треба да имају и оца и мајку и сваки закон треба да подстиче промовисање хетеросексуалних бракова, да објасни идеал оца и мајке и колико су они битни за одрастање и нормално подизање деце", јасана је била на крају свог излагања госпођа Фауст.
Прочитајте и: