Земља снова и глади
Статистике указује на опоравак привреде. Друге бројке кажу да америчке трпезе нису пуније. Редови у народним кухињама и зависност од државе у прехрањивању ипак сликају америчку реалност која нема много везе са земљом снова.
Када се говори о развијеним земљама као што је Америка, глад није проблем који се експонира у медијима. Наиме, много више се говори о гојазности огромног дела америчке популације.
Током рецесије 2009. америчко министарство пољопривреде је, пренео је BBC, објавило годишњи извештај о безбедности хране, у коме стоји да је готово 15 одсто или седамнаест и по милиона америчких домаћинстава током 2009. године у неком тренутку искусило несташицу хране.
Данас се привреда опоравља. Али да ли је тај опоравак само на папиру? Бројке у наредним годинама кажу да су трпезе и даље код многих често празне.
Државна трпеза
Током прошле године на снагу је ступила одлука америчког Конгреса којом се прорачун за помоћ у храни смањује за милијарде долара. Ова одлука погодила је многе.
Ал Jazeera извештава о најсиромашнијем округу Аусли у Кентикију, где је народна кухиња најпосећеније место. Крајем месеца, када грађани потроше маркице за храну које им даје држава, гужве у народним кухињама су огромне.
Многи људи у Америци, дакле, требају помоћ од државе, да се прехране. Много је и оних који не успевају да се прехране уопште.
Детињство глади у обећаној земљи
За једног од шест Американаца, глад представља стварну борбу, кажу из организације Феединг Америца. Тренд из 2009. није се много променио, јер је у 2012.години 49 милиона људи било у домаћинствима која су имала проблем са снабдевањем храном. Огроман број ових домаћинстава је са децом, као и са самохраним мајкама.
Једна слика Америке која обилази свет говори о америчком сну, а ове чињенице су, добром делу светске јавности промакле, чак и током кризе која је дрмала и свет и Америку.