Жена великог срца чува 175 тешко болесних маца
Перуанка по имену Марија Тореро проводи 24 сата дневно у нези болесника и помагању онима којима је помоћ потребна.
На послу она помаже у лечењу болесних људи. Када дође кући, стара се о мацама које болују од леукемије.
Она, наиме, држи пансион за тешко болесне маце, где тренутно брине о 175 својих малених штићеница, пише Huffington Пост.
Марија, по професији медицинска сестра, месечно на маце троши и до 1.800 долара, углавном на лекове и храну. У овом послу помажу јој њена деца. На хуману идеју да им последње дане учини безбрижним и ведрим Марија је дошла јер је схватила да је старе и болесне маце веома тешко удомити, па оне не успевају да осете љубав која им је у таквим тренуцима неопходна.
Она маце проналази на улицама града Лиме, углавном на пијацама, а затим их води на тестирање. Како каже, до сада су готово све маце биле позитивне на леукемију, која се међу мачкама преноси дељењем хране, воде, песка, као и парењем.
Маце живе са Маријом и њеном породицом у великом стану на два нивоа, у коме имају неколико сопствених соба за "башкарење". Некима од њих, међутим, више прија друштво људи, па спавају са својом неговатељицом.
Свих осам соба овог стана представљају прави рај за маце, јер се на сваком ћошку налазе јастучићи, посуде за храву и воду, песак, играчке...
Меет Мариа Тореро, the Перувиан цат whisperer. Алсо рунс а хоспице фор цатс. Со wanna меет хер. #Peru #bucketlist pic.twitter.com/ujQ3exyrLj
— Сопхистоцат (@allthingssofeez) Аугуст 22, 2014
Иако ветеринари упозоравају да се дељењем хране могу разболети и здраве мачке, Марија остаје при својој одлуци да им свима пружа дом, јер сматра да ће им на овај начин свакако помоћи да поживе дуже него на улици.
- Готово све маце које узмем са улице су већ болесне. Због тога усвајам само одрасле маце, како бих спречила да се болест шири на млађа створења. Довођење мачета у мој стан значило би за њега осуду на смрт - каже она, додајући да је њена нега несрећних створења њен знак љбави и поштовања према овим дивним бићима.
Мачке са леукемијом могу да поживе по неколико година, иако је њихов век знатно краћи него код здравих мачака.
Погледајте и:
- Мачка преживела 53 дана у вентилацији