Ако вам је телефон икада "рикнуо" на 20 одсто батерије, ево шта можете да урадите
Најбољи начин да спречите да вам телефон постане бескорисна цигла у џепу је да никада не допустите да му батерија "оде у црвено".
Многи власници паметних телефона су на тежи начин научили да не могу да верују дисплеју батерије. Ако вам је телефон икада "рикнуо" на 20 одсто батерије, постоји пар објашњења зашто се то десило.
Проценат батерије у углу вашег екрана није ништа друго до процена. Број од 47 одсто звучи прилично специфично (и можда ћете планирати пуњење телефона сходно томе), али једини начин да будете сигурни био би да уградите сензор у литијум-јонску батерију телефона. Произвођачи телефона ово не раде, уместо тога користе алгоритме да измере колико батерије се троши на основу волтаже коју емитује у сваком тренутку. Као када бисте мерили количину воде у бурету по томе колико воде цурка из рупе са стране бурета.
БИРАЈТЕ КАДА КУПУЈЕТЕ! Батерије на ОВИМ паметним ТЕЛЕФОНИМА су најбоље и трају НАЈДУЖЕ! (ВИДЕО)
Ово већину времена функционише прилично добро, али није савршено добар индикатор "живота" батерије. Фактори као што је тип батерије и колико се користи утичу на брзину којом се она троши. Током година коришћења, у батерији се формирају кристали који смањују њен капацитет, што ово предвиђање чини тежим.
Најбољи начин да спречите да вам телефон постане бескорисна цигла у џепу је да никада не допустите да му батерија "оде у црвено". Ако носите мобилни пуњач и укључујете га редовно, постоји још пар ствари које могу бити од користи. Активирајте "low power моде" (режим ниске потрошње) када не користите телефон и обришите Фејсбук апликацију која "срче" батерију. Посећујте Фејсбук кроз мобилни претраживач.
Да бисте продужили трајање батерије, избегавајте коришћење телефона у екстремно хладним или екстремно топлим условима.