Чувена компанија улаже 20 милијарди долара у развој вештачке интелигенције!
Амбициозно!
Кинеска компанија Huawei планира да уложи између 15 и 20 милијарди долара за развој вештачке интелигенције. У протеклих неколико година Huawei је израстао од готово непознатог произвођача потрошачке електронике у другог произвођача паметних телефона на свету и једног од водећих произвођача опреме за 5Г мреже.
Међутим, Huawei је око бацио на још једно подручје технологије које ће играти велику улогу у будућности - вештачку интелигенцију. Од развоја чипова с вештачком интелигенцијом за паметне телефоне, до софвера за машинско учење и пружање услуга у облаку, Huawei је, барем у Азији, постао озбиљан конкурент Амазону, Microsoftu и Googleu.
Сви подаци говоре да Huawei интензивно ради на томе да постане водећа фабрика у свету у коришћењу вештачке интелигенције.
У разговору за МИТ Technology Reviews, Huaweijev главни стратег Xu Wenwei открио је како планирају да уложе додатна средства (између 15 и 20 милијарди долара) у вештачку интелигенцију и да ће да израде целу палету решења и производа темељених на њој.
Управо чињеница да је Huawei толико фокусиран на развој нових технологија у различитим подручјима, у комбинацији с чињеницом да за све што ради одговара кинеској влади, неке државе га доживљавају као сигурносну претњу.
САД је забранио продају Huaweijevih уређаја због "потенцијалне сигурносне претње". Такође, финансијска директорка Менг Wanzhou ухапшена је у Канади и чека одлуку о могућем изручењу САД-у због оптужби за шпијунажу, превару и крађу интелектуалног власништва. Huawei је одговорио подизањем тужбе против САД-а.
СИЛОВАЊЕ ЖЕНА, УБИЈАЊЕ ДЕЦЕ! Видео игра која је ШОКИРАЛА СВЕТ! Да ли бисте је играли? (ФОТО)
Ипак, чини се како забране продаје производа и приговори неких земаља не дирају Huawei превише.
"Свет нам не може окренути леђа јер смо најнапреднији", уверен је оснивач Huaweija Рен Зхенгфеи.
Иако та изјава можда звучи претенциозно, Huaweijeva стратегија развоја вештачке интелигенције заиста им даје компетитивну предност на тржишту.
Међутим, свесни су да неће моћи даље да развијају вештачку интелигенцију сами, већ ће морати да оформе сарадњу на светском нивоу са другим технолошким гигантима попут Google-a и Microsofta.
Чак и ако америчке компаније одбију сурадњу, у Huaweiju су уверени да могу успети и без њих.
"Ако се светло угаси на западу, на истоку ће сјати... Америка не представља свет. Америка представља само део света", рекао је недавно Рен и тиме најбоље описао Huaweijevu оптимистичну филозофију која им гарантује успех.