Хакерски напади све учесталији: Преваранти прете корисницима тужбом уколико не плате измишљени рачун!
Набавите добар анти-вирус и не наседајте на преваре!
"Мицрософт" тврди да је компанија примила преко 153.000 извештаја у 2017. години од људи који су дошли у контакт са хакерима који су покушали да их преваре путем позива, спама или интернета.
СТРАВИЧНА ПРЕТЊА ВЕЛИКЕ БРИТАНИЈЕ: Згазићемо сваког ко СТАНЕ УЗ СРБИЈУ!
У поређењу са 2016. годином, ово је пораст од 24 одсто, а подаци су скупљени из 183 земље.
Иако је у питању добро позната превара, скоро 15 одсто особа које су пријавиле ову превару су остале без новца. У просеку, губитак је износио између 200 и 400 долара.
ГОТОВО ЈЕ! Укида се коришћење Whats App-a корисницима млађим од 16 година у Европи!
Судећи по стручњацима, "Мицкрософтове" бројке рефлектују само део проблема у вези са овом технолошком преваром која погађа и кориснике мацОС, иОС и Андроид уређаја.
Највећи проблем лежи у чињеници да постоји велики број различитих техника које преваранти користе. Поред тога што се представљају као запослени у "Мицрософту", могу имитирати и раднике многих других компанија.
Такође, поред телефонских превара, користе се и поп-уп поруке, плаћени резултати претраге и мејлови са измишљеним упозорењима из банке.
Фејсбук објавио детаљнија правила о врстама објава
Поједини преваранти чак прете корисницима тужбама уколико не плате измишљени рачун који су им послали.
ШТА НИКАКО НЕ СМЕТЕ ДА ОБЈАВИТЕ НА ФЕЈСУ? Данас први пут објављују детаљна упутства на 27 страна!
"Мицрософт" тврди да би сви који су дали своје личне податке некоме одмах требали да обришу апликације које су им рекли да инсталирају, да скенирају свој компјутер анти-вирус програмом и промене све шифре.