ИНФО РАТ КИНЕ И КОРЕЈЕ! Самсунг тужи 11 радника због продавања тајни
Много пара је у игри.
Самсунг и Apple су велики ривали на тржишту кад је продаја телефона у питању. И поред тог ривалства и тужби које вреде милијарде, они су и пословни партнери. Ту се пре свега мисли на ОЛЕД панеле које производи јужнокорејска компанија. У питању су милијарде долара профита, па никоме није свеједно кад се открије да запослени продају тајне конкуренцији.
ПУЦАЊ У СОПСТВЕНУ НОГУ: Воцап је увео ИРИТАНТНУ промену, људи га напуштају!
Компанија Самсунг тренутно производи најпопуларније ОЛЕД панеле за мобилне телефоне. Шта више, толико им то добро иде да држе 95 % тржишта малих и средњих ОЛЕД панела. Иако некоме делује то невероватно, довољно је рећи да Apple користи ове панеле за своје флегшип производе као што су најновији иПхоне XS i XS Max. Наравно, и сам Самсунг уграђује ове панеле у своје телефоне и то у оне најпознатије iz Galaxy породице – С9 и Ноте 9 (између осталих).
Како је реч о квалитету хардвера који је, за сада, недостижан, многима је индустријска шпијунажа логичан корак. Знајући да су увек на мети таквих акција, Самсунг је недавно ухватио на делу 11 запослених у подизвођачкој компанији. Како наводе извори, запослени су осумњичени да су продавали информације о ОЛЕД панелима конкурентској кинеској компанији. Реч је озбиљној оптужби с обзиром на то да је реч о 14 милиона долара вредним информацијама!
Да је ствар озбиљна говори информација да је троје запослених већ ухапшено. Такође, на листи се налазе и високи званичници компаније којој је поверен посао од стране Самсунга. Како се наводи у оптужници, они су креирали компанију преко које су слали информације. Како су били задужени за креирање аутоматизоване опреме за Самсунг ОЛЕД панеле, имали су приступ нацртима и схемама панела.
Претпоставља се да је реч о информацијама везаним за 3Д Ламинатион технологију за закривљене ОЛЕД панеле. Јасно је да се овим прекршио уговор, а још је јасније да ће Самсунг ићи до краја у овом случају како никоме не би нешто слично пало на памет. Реч је о послу који доноси милионе долара годишње, па је чување тајни императив, као што је то случај са сваком успешном компанијом на свету.
Остаје још непознато која је то кинеска компанија покушала да на непоштен начин дође до корисних информација. Уколико буде конкретних доказа, не сумњамо да ће се име компаније не само открити већ да ће се написати и једна вишемилионска тужба. Јужнокорејске компаније се труде да одрже свој примат у односу на кинеске компаније које се убрзано развијају. Ту је и свеприсутан страх од шпијунаже, због чега је Трампова администрација тражила прекид пословањаса одређеним кинеским компанијама.