ИТ САВЕТ: Ако вам неко краде WIFI, ево шта треба да урадите
Ово су кораци које би требало да преузмете да би и ваши уређаји и подаци били безбедни.
Повезивање на туђи кућни Wi-Fi сигнал су чести, што може прилично да успори интернет везу. Када то приметите обично је већ касно, зато је потребно да се заштитите пре него што се неко "закачи" на вашу мрежу.
Ако мислите да је довољно само да поставите приступну шифру за Wi-Fi - варате се. Ово су кораци које би требало да преузмете да би и ваши уређаји и подаци били безбедни.
Енкрипција
СЛАТКЕ МУКЕ: Не могу да направе довољно чипова, колико им траже
СВАКА ЧАСТ: У Дубаију "одштампана" највећа зграда, а све уз помоћ 3Д штампача
ПОСЛЕ ЈЕДНЕ ДЕЦЕНИЈЕ: Да ли су гиганти "превелики" да би пропали?
Сви нови рутери имају могућност енкрипције, односно шифровања података, али је она према фабричким подешавањима обично искључена. Не користите WEP енкрипцију, јер је прилично слаба и лако се дешифрује. Уместо ње користите WPA или WPA2.
Лозинка
Сви рутери имају задате фабричке лозинке за приступ уређају и подешавањима, па тако ако неко зна марку вашег уређаја лако може да му приступи. Због тога, обавезно промените лозинку за приступ уређају.
Firewall
Firewall представља заштиту од упада у вашу мрежу. Ако је та опција искључена у подешавањима рутера - укључите је. Поред тога, добра заштита је и да на компјутеру антивирус програм који има свој софтверски firewall.