МОЖЕ КО ГОД ЖЕЛИ: Направити налог на некој друтвеној мрежи никад није било лакше
На одређеним платформама, где се деле осетљиве информације, не долази до провере података...
Како напредује технологија, те разне социјалне и дејтинг платформе, тако се повећава број странаца који улазе у живот оних који друштво траже у online просторима. Управо се због тога све више размишља о безбедности, и о томе да ли одговорност компаније која стоји иза неке платформе за упознавање престаје када се корисник излогује и оде у аналогни свет.
Match Гроуп, највећи дејтинг конгломерат у Сједињеним Америчким Државама, не проверава кориснике са својих апликација, што значи да било ко може да отвори профил и дође до других корисника. Тако се развија повољна клима за разноразне инциденте, те, на пример, корисник може да комуницира са осуђиваним сексуалним преступником а да тога уопште није свестан.
Најугроженије су наравно жене, али и припадници различитих мањина, па је већ било случајева да су корисници на различите начине злостављани на првим састанцима са онима које су упознали преко дејтинг апликација, укључујући и Тиндер.
САДА ЈЕ ЗВАНИЧНО: Зависност од мобилних телефона спада у ПСИХИЈАТРИЈСКЕ поремећаје
ШТА КАЖЕТЕ? ЛОШ ВАМ ЈЕ ИНТЕРНЕТ? А ускоро ће га бити чак и најудаљенијим деловима Амазона
ОБРАТИТЕ ПАЖЊУ: У овим градовима је вожња ЕЛЕКТРИЧНИХ ТРОТИНЕТА забрањена
Корисници о безбедности често и не размишљају, будући да се мање или више свесно очекује да апликације воде рачуна о томе ко има приступ интеракцији са другима. Већина апликација ипак не тражи пуна имена и остале податке, тако да налог може да се отвори само са корисничким именом које о кориснику не говори ништа. Јасно је да сваки појединац/ка и сам мора да води рачуна о својој, те безбедности других, али је ипак неопходно да се стане на пут предаторима.
Да бисмо дошли до тога неопходно је да се прво одрекнемо делића сопствене приватности, и изађемо из анонимности, а како би други знали колико су са нама безбедни, а и ми са њима.