НЕЋЕТЕ ВЕРОВАТИ: Прво ЕПЛ и ФЕЈСБУК, а сада трећи гигант улази у посао са ФИНАНСИЈАМА
Уплив у финансијски свет...
Нису само Епл и Фејсбук заронили у финансијски свет. Гугл је открио да планира да уврсти у понуду могућност отварања текућих рачуна у 2020. години кроз пројекат назван "Cache".
ИТ гигант неће управљати стварним основама – "Цитигроуп" и кредитна унија на Универзитету Станфорд ће управљати рачунима и обезбедити најистакнутије брендирање. Ипак, постојаће интеграција између Гугла и рачуна, а неки од њих могу изазвати забринутост код регулаторних органа.
НОВА ОПЦИЈА: Шта све може преко Фејсбук Пеј-а, а шта вам све ТРАЖИ
ХАКЕРИ ВОЛЕ СЕПТЕМБАР: ПОЛОВИНА свих DDoS напада у трећем кварталу ДЕСИЛО се тог МЕСЕЦА
Гугл обећава да неће продавати финансијске податке власника рачуна. Уместо тога, ово би требало да буде додатна вредност за купце, продавнице и саме банке уз услуге попут лојалти програма. У разговору са "Wall Стреет Јоурнал-ом", компанија Цаесар Сенгупта такође је представила пројекат као начин за даљу дигитализацију банкарског света. - Ако можемо помоћи већем броју људи да раде више ствари на дигитални начин… то је добро за интернет, а добро је и за нас -, рекао је.
Да ли званичници то виде на исти начин, то је друга прича. Банковни рачуни по својој природи укључују изузетно осетљиве информације, а владе ће желети гаранције да Гугл неће имати приступ тим подацима, излажући их безбедносним ризицима или злоупотребљавајући их како би задржао своју доминацију на интернету.
Супарници попут Фејсбука већ се суочавају са испитивањима због својих финансијских планова – Гугл би могао да наиђе на више истих. Додајте томе текуће антитруст истраге и Гугл ће можда морати да скрене са пута да би доказао да ће његови текући рачуни помоћи више него што би штетили.