НИЈЕ РЕАЛНО: Ево колика је СТВАРНА ОПАСНОСТ од хакера у данашњем свету
Страшно...
Такозвани "сценарио из ноћне море" којим би се хакерским нападима на нуклеарне електране угрозила сигурност читаве светске популације константно прети попут Дамокловог мача.
Заменик шефа безбедности Уједињених нација још је у децембру прошле године упозорио на претњу коју хакерски напади могу представљати. Иако их последњих година третирамо озбиљније, хакери се генерално не посматрају као аутентична претња, јер шира популација сматра како они угрожавају искључиво податке.
Тако ЈЕДНОСТАВНА да ћете је ОБОЖАВАТИ! Уз ОВУ опцију ћете увек направити САВРШЕНЕ фотографије
Да то није истина изјавио је бивши заменик генералног секретара УН-а, Јан Елиасон, док је још био на функцији у децембру 2016. године. Он је своје страхове изнео пред Савет безбедности где је открио како "опасне невладине групације" теже да набаве/створе оружја масовног уништења, а како им на том путу могу помоћи хакери, јер је заштита података иако битна није императивна у свету. Он сматра да би сајбер напад на нуклеарну термоелектрану био "сценарио из ноћне море" јер је то један од логичних потеза поменутих групација.
Из приложеног се може закључити како заштита података није искључиво везана за крађу идентитета, новца, знања и осталих уобичајених претњи које везујемо за хакере, већ и те како може угрозити околину и живот грађана слободног света.
Из угла обичних грађана делује како је појединац немоћан пред оваквим суморним сценаријом, али уколико би се читава светска популација макар заштитила (колико је у могућности) већ се ствара плодан терен који би учврстио и затворио слободан пролаз хакерима који потенцијално помажу екстремистичким групацијама.