ОПРЕЗНО: Полиција нас контролише тако што креира лажне налоге на друштвеним мрежама
Невероватно чега су се досетили.
- Полиција преузима нове мере опреза у цуљу спречавања злочина прављењем лажних налога на друштевим мрежама и не би ли тако прикупили што висе информација о локалим дешавањима - саопштио је tech.mic
Локални полицајци се на друштвеним мрежама представљају као цивилни чланови друштва и на тај начин се инфилтрирају међу потенцијлно критичне групе у покушају да се приближе лицима која сматрају да могу бити потенцијално опасни по друшто и такође на тај начин прикупљају информације о догађајима који могу бити од високог ризика.
ПЕСКОВ: Руска влада нема ништа са хаковањем Трампа
Тренутно се такође ради на развијању софтвера помоћу кога је могуће да се детектују могуће ризичне активности у одређеним регијама, који се базира на томе да анализира садржај који корисници постављају на својим профилима. Уколико се деси да је неко узнемирен и то објави на некој од друштевих мрежа, софтвер одмах детектује корисника, обележава га као потенцијално ризичног и аутоматски активира аларм за узбуну у полицији.
- Друштвене мреже су вредан извор информација јер на тај начин можете лако да пратите кретање осумњичених. Врло лако можемо да видимо где се крећу тако што објављују локацује, активности, хобије, места која посећују, састанке које заказују, људе са којима се друже, такође можемо доћи и до чланова породице, партнера и других активности.
- Њујоршка полиција је у целој овој причи отишла корак даље тако што користи слике младих атрактивних жена и на тај начин покушава да се инфилтрира у криминалне банде - пише Њујорк тајмс
Поставља се велико питање да ли полиција крши закон јер за сада није познато да ли имају дозволу да користи слике ових људи или то ради нелегално.
Како да знате да је неки налог на фејсбуку лажан:
1.Ако је профил направљен у последњих годину дана.
2. Ако на профилу нема старијих објава од једне године, а води се као регистрован пре више од 10 година.
3. Већина лажних профила има само једну слику на профилу или више различитих слика постављених исти дан.
4. Корисник има само пар заједничких пријатеља или чак ниједног.
5. Нема никакве интеракције међу пријатељима, лајкова, коментара....
6. Профилне слике су превисе добре да би биле реалне, обично су то модели
7. Обавезно урадите гугл претрагу слика како би проверили да ли је особа са слике права