Фејсбук жели да нас СНИМА ПОМОЋУ КАМЕРА ТЕЛЕФОНА и детектује наше емоције (ФОТО)
Испливали тајни документи!
Најпопуларнија друштвена мрежа, Фејсбук, тајно развија помало застрашујућу технологију која шпијунира људе и аутоматски анализира изразе њихових лица. Компанија тражи патент помоћу којег ће моћи да добија слике корисника помоћу њихових паметних телефона, пише The Сун.
ГУГЛ ПРИЗНАО ГРЕШКУ: Ако пронађете пропуст на свом телефону, платиће вам 180 000
Нацрти који датирају од 2015. године откривени су од стране софтверске компаније ЦБИ Insight, која је анализирала Закербертову "емоционалну технологију". Документи о патенту садрже илустрације које приказују особу која држи смартфон са камером која снима фотографије са којих се детектују "емоционалне карактеристике", као што су смејање или мрштење. Уколико се особи свиђа оно што види, Фејсбук би могао да им пласира више сличних садржаја, попут оног који је изазвао овакву реакцију.
pic.twitter.com/wJEalu7v5V— ФикоР (@FikoR87) Јуне 7, 2017
Ови нацрти не иду увек до завршног производа, па није јасно да ће Фејсбук икада заиста направити ову нову технологију, а истраживачи из ЦБИ Insights-a упозоравају да би ово могло да одврати многе од коришћења Фејсбука.
БУДИТЕ ОПРЕЗНИ: Ова превара је поново захватила WhatsApp
- У једну руку, они желе да идентификују који садржај изазива најбоље реакције, а с друге стране, откривање емоција је технички врло тешко - истиче се на блогу компаније.
pic.twitter.com/pYiWmuez4s— ФикоР (@FikoR87) Јуне 7, 2017
Али то није све. Фејсбук је, изгледа, тестирао сличну технологију да би одредио које "емоије" да шаље људима, користећи селфије. Уколико се смешите, могли би аутоматски да вам пошаљу смајли, и обрнуто.
То је најновији емоционални патент, који је датиран на 25. мај ове године, а истражују се и могућности да се емоционално стање корисника открије помоћу детектовања снаге којом се поруке куцају и брзине којом се притискају дирке на тастатури. Фејсбук би на основу ових промена мењао и величину и фонт текста, тако да потпуно одговарају расположењу.
pic.twitter.com/hyOeHqCFeD— ФикоР (@FikoR87) Јуне 7, 2017
Фејсбук је објавио да тренутно нема алате помоћу којих може да детектује емоције корисника.