ПОТПУНА КОНТРОЛА: Ново ажурирање даје више опција родитељима
Фејсбук ажурирао апликацију намењену децу...
Поставља се питање: Да ли је деци уопште потребан - Месинџер Кидс?
Фејсбук је ажурирао своју апликацију намењену деци - Месинџер Кидс, новом опцијом за родитеље. Они ће сада моћи да виде и контролишу како њихова деца користе апликацију за дописивање.
Новим алатима родитељи могу да приступе кроз контролну таблу за родитеље у главној Фејсбук апликацији. Родитељи ће сада моћи да виде више детаља о томе како њихова деца проводе време док користе апликацију. Моћи ће да знају са ким се деца дописују, да ли користе видео позиве и, наравно, имаће приступ историји разговора са сваким корисником кога је дете блокирало у апликацији.
НИШТА ВИШЕ НИЈЕ ИСТО: "Гмаил" изгубио једну од најбољих опција
ВРЕМЕ ЈЕ ЗА КРАЈ: Познато име у свету мобилних телефона ставило тачку на производњу
ЗАСЛУГЕ КОНКУРЕНТИМА: Гугл Хром добио нову функцију
Родитељима ће бити доступне и најскорије фотографије које је њихово дете послало или примило (са опцијом да обришу или пријаве непримеран садржај). Нова опција ће дозволити родитељима да скину све информације са дететовог профила, што је слично опцији коју има главна Фејсбук апликација.
Месинџер за децу се нашао на мети критичара од када се појавио децембра 2017. године. Постављала су се питања да ли је Фејсбук довољно мотивисан да понуди производ који је намењен деци и поједине групе за заштиту деце су сугерисале компанији да угасе апликацију.
Прошле године Фејсбук је признао да је апликација "фалична", јер је допуштала деци да ступе у групни чет са људима које родитељи нису претходно одобрили, што је кршење основне безбедносне карактеристике апликације.
Иако је Фејсбук унапредио свој "месинџер за децу", деца ће и даље моћи да комуницирају са блокираним контактима ако се налазе у истом групном чету. Групни четови ће упозорити децу да се у групи налази неко кога су блокирали.
Из Фејсбука кажу да ће деца сада моћи да одблокирају контакте ако желе, као и да ће разговори са њиховим блокираним контактима остати у инбоксу како би родитељима дали опцију да прегледају тај чет, пише The Верге.
Фејсбук жели да нагласи да се информације о апликацији Messenger Кидс не деле са трећим изворима и да не користе њихове информације за рекламирање. Али, ако узмемо у обзир историју те компаније и њену немогућност да заштити податке својих корисника (намерно или не), и даље се постављаја питање да ли "месинџер за децу" уопште треба да постоји.