ПАЗИТЕ ШТА РАДИТЕ НА ИНТЕРНЕТУ Можете у ЗАТВОР ако КОРИСТИТЕ ОВО! Судови ће бити без милости!
Велика промена!
Пиратерија на интернету је велики и проблем и мада су током година предлагана разна решења чини се да се ништа не може учинити - посебно у случајевима када су пирати малолетни. Међутим, изгледа да је томе дошао крај.
КАО У СФ филму: РОБОТ СОФИ се обратила учесницима самита у БЕОГРАДУ!
Наиме, родитељи који свесно прикривају нелегални "фајл-шеринг" своје деце постају одговорни за њихове поступке, одлучио је немачки Савезни уставни суд.
БЕЗ БОТОВАЊА: Фејсбук БЛОКИРАО 1.000 војних и политичких профила!
Како преноси Б92, оваквом одлуком закључен је поступак започет још 2011. године који се односио на нелегалну дистрибуцију Ријаниног албума "Лоуд" након, за немачки правосудни систем, дугачког "путовања" кроз нижестепене судове.
Случај из 2011. године отпочео је тако што је Универсал Мусиц послао писмо са предлогом о нагодби породици чија је интернет веза коришћена за нелегално "пеер-то-пеер" дељење Ријаниног албума "Лоуд". Међутим, случај је, испоставило се, био све само не једноставан.
Родитељи, којима је писмо упућено, изјавили су да немају никакво интересовање за R&B звезду, те да нису ни легално ни нелегално делили њену музику. Заправо, једно од њихово троје деце је то учинило, а родитељи су заправо знали које.
Међутим, ослањајући се на национални закон који штити чланове породице од потребе да сведоче једни против других, родитељи су одбили да открију идентитет детета. То је довело до тога да након што је предмет изложен пред Првостепеним судом у Минхену, суд је утврдио њихову објективну одговорност и наложио им да на име накнаде штете (и трошкова поступка) плате износ од скоро 3.900 евра.
Предмет је затим, по жалби, упућен Савезном суду правде, међутим, и у другостепеном поступку одлучено је у корист Универсала.
СКАНДАЛ СВЕТСКИХ РАЗМЕРА: Хакери упали у телефон НАЈБОГАТИЈЕГ човека на свету и пронашли СРАМАН садржај!
BGH је потврдио одлуку суда у Минхену 2017. године и нашао родитеље одговорним за штету, образлажући да су родитељи знали ко је починио прекршај, али су одбили да идентификују починиоца, те да би стога они сами требало да преузму одговорности и плате казну.
У следећој инстанци, предмет је прослеђен Савезном уставном суду који је донео своју одлуку у среду, 3. априла.
Усаглашавајући се са ставом нижестепених судова, суд је заузео становиште да ако родитељи не желе да утврде, односно идентификују које од њихове деце је починило нелегалну радњу, онда они морају преузети одговорност и суочити се са последицама.
У одлуци стоји ово:
- Основно право на поштовање породичног живота према члану 6 (1) Основног закона не искључује грађанско-процесну обавезу ималаца права приступа интернету да открију који је члан породице користио интернет-везу, ако је кршење ауторских права извршено путем те везе.
ЗА ЊИХ ЈЕ БУДУЋНОСТ СТИГЛА! Ова земља ВЕЋ увела 5Г мрежу!
Додаје се да, на основу ове пресуде:
-Друго веће Првог сената објављеном одлуком није прихватило уставну тужбу родитеља против осуђујуће пресуде за накнаду штете и надокнаду трошкова, будући да су знали које од њихове деце је нелегално музику на којој постоји право интелектуалне својине учинило доступном јавности, али су у парничном поступку то одбили да открију.
Коначно је речено нешто што представља преседан:
- Заштита породичног живота нема за сврху тактичко избегавање утврђивања личне одговорности за кршење права интелектуалне својине. Сама чињеница да живите са другим члановима породице не доводи аутоматски до ослобађања претплатника од одговорности.
Немачка је током година донела низ строгих закона против пиратерије, које су друге државе само копирале. Да ли ће ова одлука суда бити само почетак крсташког рата против пирата, остаје да се види.